Новини
Україна

У порталі «Дія» будуть реєструвати та знімати з місця проживання


Відповідна Постанову, якою схвалив уряд.

Фото: МЦТ

Це буде експериментальний проєкт.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Віцепрем’єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пояснив, що

Послуга буде доступна для:

  • неповнолітніх дітей віком від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків чи одного з них
  • українців, які мають ID-картку, — за адресою житла, відомості про яке внесені у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, якщо особа володіє житлом або отримала електронну згоду на реєстрацію від власника чи співвласника житла.

Він зауважив, що на перших етапах послуга буде доступна у тестовому режимі в деяких містах України.

Подати заявку на отримання послуги можна буде на порталі Дія. Скорочується кількість документів та запроваджується взаємодія між інформаційними системами та реєстрами. Отримати інформацію про результат та статус послуги можна буде у кабінеті громадянина на diia.gov.ua.

Зазначимо, що на минулому засіданні 23 грудня Кабінет Міністрів зробив перший крок для запровадження цієї послуги — схвалено постанову, яка створює умови для електронної реєстрації місця проживання. Уже з 1 квітня 2021 року органи місцевого самоврядування мають вести реєстри територіальних громад виключно в електронній формі або за допомогою ІТ-системи Державної міграційної служби.

 «Погляд» пиcав, що важлива інформація для підприємців: початок осені приніс новації

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що в аеропорту «Бориспіль» почали приймати цифрові версії паспорту

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.