Новини
Київ

У поліції та метрополітені розповіли, хто "мінує" Київ


 За 2019 рік і початок 2020-го у Києві "мінували" різні об'єкти (аеропорти, вокзали, станції метро, торгово-розважальні та бізнес-центри тощо) понад 900 разів.

Про це повідомляє "Суспільне" із посиланням на Головне управління Національної поліції в Києві.

Так в період за 2019 рік і дотепер (кінець січня 2020-го) надійшло 953 неправдивих повідомлення про вчинення можливого вибуху на різних об'єктах столиці. 550 із них зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ст. 259 Кримінального кодексу (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності). Неправдиві повідомлення надходять переважно від людей у стані алкогольного та психотропного сп'яніння, учнів, які "мінують" свої навчальні заклади. На електронну пошту така інформація надходить переважно з адрес, зареєстрованих у Росії.

“Зазначена категорія кримінальних правопорушень має системний характер в країні, інформація щодо факту (мінування — ред.) не підтверджується, оскільки зазначені повідомлення в більшості випадків надсилаються з поштових адрес, які зареєстровані в домені поштових служб (веб-інтерфейс) російських технологічних компаній”, - розповіли в поліції.

У поліції звернули увагу, що 30 особам вручені повідомлення про підозру. Більшість із них - особи чоловічої статі, громадяни України, учні, які “мінують” свої навчальні заклади, особи в стані алкогольного та психотропного сп'яніння. Також за результатами проведення судово-психіатричної експертизи встановлено, що у деяких “мінерів” наявні психічні розлади.

403 - зареєстровано в Єдиному обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, згодом їх приєднали до згаданих справ.

20 проваджень з обвинувальним актом скеровано до місцевих прокуратур для направлення в районні суди.

Основними об'єктами “мінувань” є бізнес-центри, торгово-розважальні центри, заводи, готелі, кінотеатри, спортивні клуби, аеропорти, вокзали, медичні заклади, заклади дошкільного виховання, органи влади та інші установи в різних районах Києва.

Стосовно статистики таких випадків у столичному метро в інформаційному центрі Управління стратегічних комунікацій КП "Київський метрополітен" зазначили, що за 2019 рік надійшло 23 повідомлення. Станом на 27 січня 2020-го — три анонімних повідомлення про “мінування”. Найчастіше йдеться про центральні станції.