У п’ятьох білоцерківських школах з’явились інтерактивні панелі
Вони з’явились в школі № 5, спеціалізованій школі № 9 з поглибленим вивченням іноземних мов, школі № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, школі №15 - дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клубі та спеціалізованій природничо-математична школі № 16 ім. М.О.Кириленка.
Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.
Вартість однієї інтерактивної панелі складає 118 тис. грн.
У минулому році, після презентації освітянам Білої Церкви інтерактивної панелі, міська влада вирішила придбати інтерактивні панелі для шкіл міста. Як результат — в міському бюджеті на 2019 рік виділили кошти в сумі близько 600 тис. грн.
Для довідки: Інтерактивна панель поєднує в собі функції проектора, інтерактивної дошки, комп’ютера, планшета, телевізора. Така панель дозволяє значно спростити та зробити цікавішим процес навчання для учнів, а вчителям дає змогу застосовувати більший спектр можливостей під час підготовки до уроків. Вчитель тепер може не тільки опрацьовувати звичні підручники, завантаживши їх до пристрою, але й створювати власні уроки – з тестами, додатковою пізнавальною інформацією і навіть елементами гри. Викладання особливо складних дисциплін може стати простішим та зрозумілішим завдяки можливості ознайомлення з тими чи іншими об’єктами у форматі 3D, тобто моделі тривимірного простору, – з необхідним аудіо- та відеосупроводом, перекладом певних термінів та понять на інші мови тощо. І, нарешті, таку інтерактивну панель можна використовувати як звичайну дошку, яка не потребує використання ані крейди, ані маркерів, крім того, вона має антивандальні властивості.
Інтерактивна панель – це найкращий технічний засіб для інтерактивного навчання, який є в школі. Технічні можливості панелі можуть обмежуватися лише вмінням і фантазією вчителя.
Вже можна стверджувати, що увага учнів на уроці зросла. Найкраще ця дошка демонструє свої можливості на уроках математики, фізики, географії, біології тощо, тому що тут є можливість демонструвати складні об’єкти в 3D-форматі. Адже, візуалізація у дітей тісно пов’язана з можливістю запам’ятовувати – це дуже важливий момент на уроці. Таке навчання утримує дітей в постійній увазі до матеріалу, у них з’являється бажання працювати».
Як повідомила Людмила Глупак, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель математики ЗОШ №5, урок з використанням панелі зацікавлює учнів, відволікає їх від власних гаджетів, які раніше забирали частину уваги дітей. Об’єм матеріалу, що презентується на уроці збільшується. Наприклад, якщо говорити про математику, то вже є готові шаблони фігур і їх не треба креслити на дошці, вчитель просто додає якісь елементи для розв’язування задач. Можна розв’язати не дві-чотири задачі, а десять-п’ятнадцять за один урок.
Можливість придбання інтерактивних панелей для інших шкіл Білої Церкви буде розглядатися при формуванні міського бюджету на наступний рік.
Фото - Білоцерківська міська рада.