У Новій Зеландії під морським дном знайшли справжній «прісноводний заповідник»
Величезні запаси прісної води знайдені біля узбережжя Південного острова Нової Зеландії. Використовуючи комбінацію методів сейсмології і сканування електромагнітних хвиль, вчені змогли створити тривимірну карту водоносного горизонту під морським дном, повідомляє Science Аlert.
Точний обсяг ще не розрахований, але дослідники вважають, що там може бути до 2 000 кубічних кілометрів прісної води – це можна порівняти з 800 мільйонами басейнами олімпійського розміру і більше, ніж озеро Онтаріо.
Морські водоносні горизонти зустрічаються по всьому світу, але вони не дуже поширені. В даному випадку велика частина води скупчилася протягом останніх трьох льодовикових періодів.
Відкриття було зроблено випадково: проби, взяті в 2012 році в акваторії портового міста Тімару, показали, що концентрація солі у воді менша очікуваного. У 2017 році були розпочаті цілеспрямовані пошуки, що увінчалися успіхом.
Водоносний горизонт виявився напрочуд неглибоким: всього в 20 метрах нижче морського дна. Імовірно, він тягнеться на 60 кілометрів. Його розташування напрочуд вдале: регіон Кентербері страждає від нестачі води. Величезний резервуар може допомогти в боротьбі з засухами і допоможе пом'якшити наслідки зміни клімату.
Довідково:
Водоносний горизонт — водопроникний шар
гірської породи, що вміщує воду та залягає над водонепроникним пластом;
однорідні або близькі за фаціально-літологічним складом та гідрогеологічними
властивостями пласти водопроникних гірських порід, пустоти (пори, тріщини) яких
заповнені гравітаційними водами.
Читайте також:
Нове життя рифів: дослідники National Geographic за 6 років пересадили 6000 фрагментів коралів
Через людину популяція морських коників в Австралії скоротилася на 98%
Гренландія й Антарктика втрачають льодовики в 6 разів швидше, ніж в 1990-і роки