У музеї Василькова триває виставка майоліки та гончарних виробів
До 6 грудня кожен бажаючий може не лише на власні очі побачити унікальні гончарні вироби сучасних майстрів Василькова, а й придбати цікаві речі ручної роботи. Це і різноманітний посуд, і сувеніри, і предмети для побуту, і декоративні речі, і прикраси. Цінова політика стартує від 10 грн. Зауважте, що всі вироби – екологічно чисті, адже виготовлені з глини.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1429502-2000x1500.jpg)
Свої вироби представили художники-керамісти Сергій Денисенко, Зоя Предко, Леся Денисенко-Єременко, Ярослав Вихрій.
![У музеї Василькова триває виставка майоліки та гончарних виробів](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1429552-2000x1500.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_144455-2000x1147.jpg)
У музеї діє на постійній основі виставка «Васильківська майоліка». Це вироби членів спілки художників України М.І. Денисенка та подружжя Н.Ю. та В.С. Протор’євих, які свого часу працювали на Васильківському майоліковому заводі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1444462-1500x2000.jpg)
Знімальній групі телеканалу «Погляд» директор музею Васильківського міського народного краєзнавчого музею Раїса Ліпчаська розповіла, що загалом в музеї представлено більше 1000 експонатів, зібраних на території Васильківського краю. Усі вони, від кісток мамонтів до творів сучасних авторів, розповідають історію Васильківщини.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1435262-2000x1500.jpg)
Вагому роль експонатів музею займають вироби Васильківського майолікового заводу, відомого не лише в колишньому Радянському Союзі, але й в усьому світі. Так, вироби майолікового заводу побували на виставках в 36 країнах світу, здобули велику кількість нагород, у Москві на ВДНГ навіть був окремий павільйон, який називався «Васильківська майоліка».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1431222-1500x2000.jpg)
«У нас у вітринах представлені роботи нашого майолікового заводу, – розповідає Раїса Ліпчанська. – Це лише невелика частина доробку заводу. Його роботи нині зберігаються у багатьох музеях світу. На жаль, у цьому році завод припинив свою діяльність».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1517542-2000x1500.jpg)
На майоліковому заводі працювало багато васильківчан. Серед них ціла династія Денисенків, які й зараз у власних майстернях займаються гончарством та зокрема майолікою.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1505552-2000x1500.jpg)
Працівники музею продовжують збирати васильківську майоліку. Якщо у вас на горищі припадають пилом вироби Васильківського майолікового заводу, можете приносити їх до музею. Працівники закладу з радістю їх приймуть або викуплять за невелику суму грошей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_1432272-2000x1152.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/IMG_20191127_144801-1500x2000.jpg)