Анонси
Васильків
Культура

У музеї Василькова триває виставка майоліки та гончарних виробів


До 6 грудня кожен бажаючий може не лише на власні очі побачити унікальні гончарні вироби сучасних майстрів Василькова, а й придбати цікаві речі ручної роботи. Це і різноманітний посуд, і сувеніри, і предмети для побуту, і декоративні речі, і прикраси. Цінова політика стартує від 10 грн. Зауважте, що всі вироби – екологічно чисті, адже виготовлені з глини.

Свої вироби представили художники-керамісти Сергій Денисенко, Зоя Предко, Леся Денисенко-Єременко, Ярослав Вихрій.

У музеї Василькова триває виставка майоліки та гончарних виробів

У музеї діє на постійній основі виставка «Васильківська майоліка». Це вироби членів спілки художників України М.І. Денисенка та подружжя Н.Ю. та В.С. Протор’євих, які свого часу працювали на Васильківському майоліковому заводі.

Знімальній групі телеканалу «Погляд» директор музею Васильківського міського народного краєзнавчого музею Раїса Ліпчаська розповіла, що загалом в музеї представлено більше 1000 експонатів, зібраних на території Васильківського краю. Усі вони, від кісток мамонтів до творів сучасних авторів, розповідають історію Васильківщини.

Вагому роль експонатів музею займають вироби Васильківського майолікового заводу, відомого не лише в колишньому Радянському Союзі, але й в усьому світі. Так, вироби майолікового заводу побували на виставках в 36 країнах світу, здобули велику кількість нагород, у Москві на ВДНГ навіть був окремий павільйон, який називався «Васильківська майоліка».

«У нас у вітринах представлені роботи нашого майолікового заводу, – розповідає Раїса Ліпчанська. – Це лише невелика частина доробку заводу. Його роботи нині зберігаються у багатьох музеях світу. На жаль, у цьому році завод припинив свою діяльність».

На майоліковому заводі працювало багато васильківчан. Серед них ціла династія Денисенків, які й зараз у власних майстернях займаються гончарством та зокрема майолікою.

Працівники музею продовжують збирати васильківську майоліку. Якщо у вас на горищі припадають пилом вироби Васильківського майолікового заводу, можете приносити їх до музею. Працівники закладу з радістю їх приймуть або викуплять за невелику суму грошей.