У мозок людини вперше поставили чіп для боротьби з наркозалежністю
Щоб перемогти наркозалежність, у лікарні Університету Західної Вірджінії (США) провели першу в світі операцію, під час якої в мозок пацієнта вставили спеціальний імплантат. Про це повідомляє BBC.
«Першопрохідцем» став 33-річний Герод Бакхальтер, який боровся зі зловживанням психоактивними речовинами більше десяти років з безліччю рецидивів і передозувань. Чіп, який тепер стоїть у голові чоловіка, провідна лікарка Алі Резаї назвала «кардіостимулятором для мозку», адже він працює по типу кардіостимулятора, посилаючи електронні імпульси для стимуляції організму.
«Наркоманія — це захворювання головного мозку, що зачіпає центри задоволення в головному мозку, і нам необхідно вивчити нові технології, такі як використання DBS, щоб допомогти тим, хто серйозно постраждав від розладу, пов'язаного з вживанням наркотиків», — заявила лікарка Алі Резаї, яка очолює експеримент. На першому етапі дослідження будуть прооперовані чотири пацієнти, які мають залежність від препаратів.
За даними Національного інституту з боротьби зі зловживанням наркотиками, в 2017 році смертність від передозування наркотиків з використанням опіоїдов в Західній Вірджінії складала 49,6 випадків на 100 000 осіб.
«DBS (імплант, чіп – ред.) може виявитися цінним інструментом у нашій боротьбі, щоб допомогти людям залишатися живими і здоровими», – відзначив тимчасово виконуючий обов'язки завідувача кафедрою поведінкової медицини і психіатрії Університету Західної Вірджінії і директор наркологічної служби в RNI лікар Джеймс Беррі.