Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

У МОЗ розповіли про перші результати січневого локдауну


25 січня Україна повернеться до адаптивного карантину, адже 24 січня завершиться січневий локдаун, позитивні наслідки якого вже помітні: це зменшення захворюваності та кількості госпіталізованих з підтвердженим діагнозом COVID-19 або підозрою на коронавірусну хворобу.

фото - unsplash.com

З першими результатами запроваджених у країні обмежень ознайомив громадськість очільник МОЗ Максим Степанов у ході брифінгу 22 січня.

«Зменшення рівня захворюваності ми вже побачили. Більше того – ми маємо зменшення кількості госпіталізованих людей. Сьогодні вранці у нас 18 896 особи, які перебувають в лікарнях. На початку грудня госпіталізованих було близько 29 тисяч. Найбільша кількість людей, які нині перебувають у лікарнях, – це 38% зайнятих ліжок у Миколаївській області. У цілому по Україні 28% зайнятих ліжок».

За словами міністра охорони здоров’я, запроваджений карантин із жорсткими обмеженнями на період 8-24 січня 2021 року не можна називати локдауном, адже він не такий жорсткий, як в інших країнах світу. Це частина загальної стратегії МОЗ із боротьби з COVID-19.

«Щоб оцінити до кінця нашу стратегію, як саме вплинув жорсткий карантин, ще треба почекати певний час після його завершення».

фото - freepik.com

Однак вже сьогодні видно, що завдяки введенню жорсткого карантину вдалося на початкових стадіях збити хвилю розповсюдження COVID-19 в Україні, початок якої прогнозувався після новорічних свят.

І якщо в грудні кількість нових випадків за добу сягала 15 і більше тисяч, то станом на 22 січня протягом минулої доби додалося 5 348 нових хворих.  

Загалом за весь час пандемії в Україні:

  • захворіло – 1 182 969 осіб;
  • одужало – 928 969 осіб;
  • летальних випадків – 21 662;
  • проведено ПЛР-тестувань – 6 057 828.

«Погляд» також писав, що з’явилося 3D-зображення коронавірусу SARS-CoV-2.

Нещодавно ми повідомляли, що більшість українців не хочуть вакцинуватись від COVID-19.

Дізнайтесь, де Україна закуповує ПЛР-тести. А також ми публікували план захисту України від COVID-19 від «Європейської солідарності».

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.