Здоров'я
Україна-суспільство

У МОЗ пояснили, чи збільшується кількість побічних ефектів після бустерного COVID-щеплення

Загалом побічні ефекти після щеплення бустерною дозою вакцини проти коронавірусу схожі на ті, що фіксують у пацієнтів після двох передніх введень вакцини.

У МОЗ пояснили, чи збільшується кількість побічних ефектів після бустерного COVID-щеплення - зображення
Фото: Facebook Ігор Кузін

Як розповів в інтерв’ю BBC головний санітарний лікар України Ігор Кузін, після бустерної дози вакцини проти COVID-19 не реєструють збільшення побічних ефектів.

"Після бустерної дози не реєструють якогось збільшення побічних ефектів. У країнах, де вже широко запроваджують бустер, кількість несприятливих подій така ж сама, як і при базовому курсі щеплень", – пояснив Кузін.

Зокрема, йдеться про біль у руці та припухлість, підвищення температури, біль та ломоту в тілі, головний біль, збільшення лімфовузлів тощо.

Тим часом Кузін пояснив, чому в Україні вакцинацію бустером розпочали відчутно пізніше, аніж в інших країнах.

Так, у переважній більшості країн Європи додаткову дозу вже отримала значна кількість людей, а в Ізраїлі, наприклад, почали колоти четверту дозу COVID-вакцини.

На переконання заступника очільника МОЗ, про затримку говорити некоректно, оскільки Європейська технічна група з питань імунізації, яка аналізує всю доказову літературу, проводить оцінку ефективності і безпечності міксування вакцин, оприлюднила офіційне рішення щодо бустера лише 23 грудня.

"Дійсно, декілька країн трішки вирвалися вперед і ухвалили рішення, базуючись на своєму власному досвіді", – резюмував Кузін.

Як відомо, після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб із дати її введення. Згенерувати його можна буде в "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року.

До того часу буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.

Варто зауважити: про те, що в Україні запроваджують бустерну вакцинацію проти COVID-19, стало відомо наприкінці минулого року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.