Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

У МОН розповіли про штрафи за порушення карантину в школах


Міністерство звернулося з листом до керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської держадміністрацій, керівників закладів освіти, в якому наголосило на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу.

«Міністерству освіти і науки України стали відомі факти, коли в окремих містах, які входять до «червоної» карантинної зони, порушуються умови карантину та не виконуються зобов’язання про закриття закладів освіти», - повідомляється на офіційному сайті МОН.

Тож міністерство звернулося з листом до низки відповідних структур, в якому наголосило на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу. Лист можна переглянути за посиланням.

У листі, зокрема, наголошується, що за недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.  

МОН деталізує, які суми штрафів можуть бути накладені згідно із статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими нормативними документами.  

Суми штрафів складають:  

  • на громадян – від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 137 ККУ, за невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов'язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров'ю потерпілого, суми штрафів можуть бути від тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або й обмеження чи позбавлення волі.

Також МОН звертає увагу, що статтею 1167 Цивільного кодексу передбачено відповідальність і за завдану моральну шкоду.

Як повідомляв «Погляд», на Київщині не використали майже 533 млн грн освітньої субвенції.