Новини
Культура
Дати
Київщина-суспільство

У Міжнародний день музеїв кілька порад відвідувачам від гіда


Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року. З нагоди свята кілька порад від музейного гіда Любові Терехової.

Відразу знайдіть сайт, зрозумійте, коли вихідні (від року в рік вони можуть мінятися), те, що пишуть на сайті для туристів може бути застарілою інформацією, тільки офіційні сторінки, водночас вивчите пільги - у Парижі в багато музеїв до 18 років громадянам усіх країн вхід безкоштовний, насолоджуйтеся.

Якщо ви плануєте відвідування музею в Європі не хникайте, що черга біля каси довга - бронюйте відразу квиток онлайн і не запізнюйтеся в обраний часовий слот.

Не зле знати, що саме ви хочете побачити в музеї, щоб правильно розподілити час і сили. Імпресіоністів? То і йдіть відразу до них.

Пераважно один день в тиждень музеї працюють допізна. Є день, коли Лувр працює 12 годин. Краще обирати для відвідування такі дні - більше шансів уникнути черг і побачити щонайбільше (кажу як людина, за якою замикали двері Glyptoteket, і тільки серена про закриття вигнала з Rijksmuseum).

Екскурсійні групи підтягуються з 11:00-12:00. Ранні пташки - молодці. Або ті, хто приходить після 16.00

Не цикліться тільки на розкручених шедеврах - у сусідньому залі з Моною Лізою ще 3 полотна Да Вінчі - прекрасні до загину, а мисливці за Джокондою біля них навіть не спиняються.

Насолоджуйтеся процесом, зробіть перерву на каву, придбайте каталог, посидьте в музейному дворику або саду, не метушіться.

Підпишіться на сторінки в соцмережах українських музеїв: Музей Ханенків. The Khanenko Museum, Національний художній музей України / National Art Museum of Ukraine Національний музей Тараса Шевченка і багато інших неймовірних закладів знаходяться за крок від нас, а володіють істинними скарбами. Колективи цих музеїв роблять колосальну дослідницьку експозиційну й комунікаційну роботу - насолодіться її плодами.

Мало побувати в музеї один раз, туди треба ходити принаймні на тимчасові виставки, а ще краще водити тих, хто прижджає в гості. Щойно стихнуть загрози коронавіруси - відкрийте для себе цей світ.