Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Київщина-суспільство

У Межигір’ї міняють відпочинок на паркан, сіно та дрова


На Вишгородщині сільрада Нових Петрівців уклала меморандум про співпрацю з Національним парком «Межигір’я», за яким жителі села зможуть двічі на тиждень відвідувати парк безкоштовно.

Фото з Фейсбук-сторінки Радіона Старенького

Жителі села Нові Петрівці не раз піднімали питання про пільгове відвідування відомого в усій Україні Національного парку «Межигір’я», який розташований на території села. Також сільчани незадоволені тим, що через паркан, який огороджує парк, не можуть потрапити на пляж «Дамба».

Однак нині, вочевидь, непорозуміння усунено. Як повідомив сільський голова Нових Петрівців Радіон Старенький, сільрада уклала меморандум про співпрацю з ГО «НПУ«Межигір’я».

«Відповідно до нього відтепер по вівторках та четвергах наші односельчани мають можливість безкоштовно відвідувати парк «Межигір’я», а Новопетрівська сільська рада не вживатиме заходів щодо демонтажу огорожі в районі пляжної зони «Дамба», задля забезпечення можливості доступу жителів села Нові Петрівці до рекреаційної зони та узбережжя Київського водосховища, які знаходяться на території парку та допомагатиме ГО «НПУ «Межигір’я» в створенні Національного Парку, співпрацюватиме з метою задоволення потреб парку сіном і паливною деревиною».

Таким чином, жителі Нових Петрівців зможуть вільно, але за пред’явлення паспорта з сільською реєстрацією на одному із входів до парку, відвідати «Межигір’я» щовівторка та щочетверга у літній період з 8:00 до 22:00, взимку – з 8:00 до 17:00, восени та весною з 8:00 до 19:00
Люди, які мають ID-карку, повинні показати довідку про реєстрацію, а діти, які ще не мають паспорта, можуть відвідати парк у сум поводі дорослих місцевих жителів.  

Голова ГО «НПУ«Межигір’я» Денис Тарахкотелик також прокоментував укладення меморандуму: «Радий, що нарешті ми знайшли спільну мову. Спільними зусиллями значно простіше досягнути мети: зберегти та створити Національний Парк, відродити історичну пам’ятку - Межигірський монастир».

Як повідомляв "Погляд", у науково-природничому музеї Києва з’явився безкоштовний аудіогід.