Новини
Вишгород
Екологія

У Межигір’ї більшає лебедів


Лише 16 січня Межигірський притулок для лебедів поповнився чотирма птахами.

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

У ці морозні дні у притулок для лебедів на Вишгородщині небайдужі постійно доставляють птахів. Їх везуть сюди з усієї України, адже саме тут створено всі умови для перебування лебедів. Так, «Погляд» розповідав про єдиний в Україні притулок для реабілітації лебедів у Межигір’ї.

16 січня сюди привезли 4 птахів,  17 січня – ще одного, з Канева. Кількома днями раніше, як повідомляв «Погляд», за словами жительки Бучі – засновниці центру реабілітації диких птахів «Крила птаха» Марії Микитюк, з ірпінської набережної відловили лебедя. Він не міг літати та майже не пручався.

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

«Щоб пережити морози, їсти лебедям доводиться частіше й більше», - розповів на своїй Фейсбук-сторінці  провідний біолог-методист (консультант) Національного парку «Межигір’я» Сергій Григор’єв. Також він повідомив, що тут є незамерзаюче озеро, завдяки якому взимку птахи можуть плавати.

«Тільки зібрався пообідати, а на центральному вході вже лебідь чекає. Знайшли його під Вишгородом, з легкими пораненнями крил. Схоже, бився з кимось. Великий, сильний, важкий, агресивний. Такий видужає і обов'язково полетить», - зазначив Григор’єв 16 січня.

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

Однак не всі лебеді мають шанси полетіти. Доставляють і таких, домівкою для яких назавжди стане Межигір’я – поранених, з травмами крил…

Двох таких врятованих лебедів привезли того ж 16 січня. «Птахи молоді, із  вродженими дефектами крил, літати уже не зможуть ніколи», - пояснив Сергій Григор’єв.

За потреби лебедям надають ветеринарну допомогу. А таких випадків немало.


Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

Зауважимо, ми інформували, що тепер безпритульним тваринам у Києві надаватимуть допомогу цілодобово.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.