Новини
За кордоном

У Мексиці, будуючи аеропорт, знайшли найбільше в світі «кладовище» мамонтів


На північ від Мехіко під будмайданчиком аеропорту Феліпе Інджелес було виявлено найбільше з коли-небудь знайдених поховань решток мамонтів – близько двохсот скелетів.

Фото: AFP PHOTO/INAH

Про це повідомили у виданні The Sun.

Про те, що в цій місцині можуть бути останки мамонтів, археологам з Національного інституту антропології та історії Мексики стало відомо ще в листопаді 2019 року, коли були знайдені дві пастки для цих древніх тварин. Їх знайшли під час розкопок і розчистки землі для будівництва аеропорту.

Наразі ж стало відомо, що з моменту виявлення пасток археологи знайшли тут вже 200 скелетів мамонтів. Тепер про всяк випадок археологи супроводжують всю будівельну техніку на майданчику.

Вчені вважають, що мамонти могли застрягти в болоті на березі озера і померти від голоду або потонути. Це могло статися природним шляхом, оскільки трава і очерет приваблювали цих великих тварин як їжа. Проте величезна кількість скелетів може вказувати й на те, що люди вміло використовували болотисті берега озера в своїх інтересах.

Фото ілюстративне. Джерело: pixabay.com

Якщо це було дійсно так, це може означати, що люди були здатні вбивати більше мамонтів, ніж вважалося раніше. У свою чергу, це може підтвердити той факт, що м'ясо мамонтів було основним продуктом раціону стародавніх людей. Але на кістках, знайдених на території аеропорту, не було ніяких слідів, що вказують на вбивство тварин людьми.

Якби люди були причетні до загибелі колумбійських мамонтів (вид, до яких належать кістки тварин, знайдених у Мехіко. – Погляд), це також підтвердило б теорію про те, що люди сприяли вимиранню цих велетнів в Америці. Варто зазначити, що за іншою гіпотезою, ці звірі загинули через глобальне потепління, яке змінило їхнє місце проживання, і поки що саме вона вважається більш вірогідною.

Нагадаємо, це не єдина цікава «знахідка» цього року. Навесні в знайдених у формаціях Монтани (США) останках динозавра була вперше виявлена «жива» ДНК. А влітку у Переяславі знайшли давнє поховання під час розкопок на місці підвалу майбутнього магазину.