Новини
Суспільство
За кордоном

У М'янмі військові здійснили держпереворот


За повідомленнями провідних ЗМІ світу, в країні оголошено надзвичайний стан, президент затриманий.

Фото ілюстративне. Джерело: pixabay.com

У ніч на 1 лютого в М'янмі через незгоду з виборами до парламенту військові здійснили вдалу спробу держперевороту, повідомляють в агентстві Xinhua.

Військові затримали політичних лідерів партії «Національна ліга за демократію» (НЛД), президента М'янми Він М'їна та оголосили в країні надзвичайний стан, який триватиме один рік.

Наразі обов'язки глави держави виконує віце-президент М’ін Све. Проте вже незабаром військові мають намір передати владу в країні в руки головнокомандувачу збройними силами М'янми Мін Аун Хлаіна.

Причина конфлікту

Як пояснюють в агентстві Reuters, військові прийняли рішення про затримання та переворот через фальсифікації на парламентських виборах.

НЛД здобула перемогу на листопадових виборах, отримавши 396 із 476 місць, завдяки чому партія сформувала уряд ще на п'ять років. У той час коли «Партія солідарності і розвитку союзу», яку підтримують військові, отримала лише 33 місця. Військові виступили із заявою про фальсифікації і навіть оскаржували результати у Верховному суді, але виборча комісія так і не зуміла довести факт шахрайства.

Тоді армія пригрозила «вжити заходів», і на цьому тлі ще тиждень тому виникла загроза держперевороту. Втім, згодом збройні сили країни пообіцяли дотримуватися чинної конституції країни, яка, до речі, забороняє будь-які перевороти. Проте, як вже відомо наразі, свого слова вони так і не дотрималися.

До слова, М'янма перебувала під владою військових до початку демократичних реформ у 2011 році.

Поза зоною досяжності

Як повідомляють у ВВС, після вищеописаних подій у великих містах М'янма порушена робота мобільних мереж і телефонних ліній. Державна телекомпанія MRTV також заявляє, що відчуває технічні труднощі і поки не може виходити в ефір, як і інші місцеві компанії. У свою чергу, мовлення іноземних ЗМІ в країні заблоковано. Таким чином, достовірно оцінити ситуацію країни неможливо через повну відсутність зв'язку.

При цьому наявна інформація, що в окремих регіонах країни утворюються чималі черги біля банкоматів на тлі чуток про те, що скоро почнеться нестача готівки. Асоціація банків М'янми вже заявила, що банки тимчасово призупинили проведення будь-яких фінансових операцій в країні.

Як повідомляв «Погляд», наприкінці січня у Польщі таки набуло чинності рішення Конституційного суду про посилення заборони абортів. У країні почалися акції протесту.

Також нагадаємо, що в минулому місяці Джо Байден вступив на посаду президента США, а на Сицилії сталося несподіване виверження вулкана.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.