Новини
Суспільство
Російсько-Українська війна

У ліцеях та училищах почнуть навчати операторів цивільних дронів

У цьому році у профтехах семи областей України навчатимуть новій професії – "Оператор дистанційно керованих апаратів" або просто: "оператор цивільного дрона".

У ліцеях та училищах почнуть навчати операторів цивільних дронів - зображення
Фото: Максим Козицький

Про це повідомив у Телеграмі віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Цього року в 7 профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях можна буде вивчитись на оператора цивільних дронів", -

зазначив урядовець.

За його словами, програма запроваджена в межах реформи профтехосвіти. Для практичного навчання за підтримки Євросоюзу були закуплені дрони та підготовлені викладачі. У планах — розширити мережу профтехів і затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати таких фахівців.

"Вміти керувати цивільним дроном надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни", -

зауважив Федоров.

Нагадаємо, прикордонники навчаються на операторів дронів, навчання проходить у Державній прикордонній службі України. Після проходження курсу навчання наші прикордонники вирушають виконувати спеціальні бойові завдання.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.