У Києві продавали довідки про відсутність коронавірусу
Ціна питання – 550 гривень.
48-річний киянин та його 55-річна співмешканка, громадянка іншої держави, організували у столиці свій «бізнес» із виготовлення та продажу довідок про відсутність коронавірусної хвороби.
Клієнтів шукали через оголошення на одному із інтернет-сайтів, а на довідки ставили печатку одного зі столичних медичних центрів.
У поліції Києва повідомляють, що до них звернулось керівництво цього столичного медичного центру із повідомленням про те, що невідомі, використовуючи ім’я їхньої фірми, надають підроблені медичні довідки.
Слідчі за даним фактом відкрили кримінальне провадження та для проведення відповідних слідчих дій залучили працівників Департаменту кіберполіції.
З’ясувалось, що порушники за допомогою месенджерів та на особистих сторінках у соціальних мережах рекламували послуги з надання довідок про відсутність у людини коронавірусної хвороби. При цьому замовники не проходили будь-яких лабораторних досліджень, а документ отримували поштою після здійснення оплати 550 гривень на «підставну» банківську картку.
У домоволодінні фігурантів справи слідчі провели обшуки та вилучили підроблені бланки й печатки з реквізитами відомої столичної фірми, мобільні телефони, на які порушники отримували замовлення, а також комп’ютерну техніку.
Згідно з ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут чи використання) Кримінального кодексу України «бізнесменам» загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років. Наразі у рамках досудового розслідування призначено експертизи, а також вирішується питання щодо оголошення фігурантам про підозру.
«Погляд» також писав про шахрайські КРОКи: хто складав екзамени замість студентів? Що робити, якщо хочеш стати медиком, а знань не вистачає? Звичайно, знання не купиш, а от знайти людей, які складуть за таких студентів ліцензійний інтегрований іспит «КРОК», як з’ясувалось, можна. Точніше, можна було, поки схему не викрили правоохоронці.
Читайте також, як у Києві двох медиків упіймали на хабарі за присвоєння інвалідності. За прийняття позитивного рішення комісією щодо присвоєння пацієнту групи інвалідності голова медико-соціальної експертної комісії та її спільниця вимагали 3 тис. доларів США.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.