Новини
Новини Київської області
Здоров'я

У Києві пацієнти вийшли на мітинг через заблоковану програму «Доступні ліки»


9 жовтня під стінами Кабінету Міністрів України зібралися на протест люди, які не можуть отримати ліки за програмою «Доступні ліки». На їхню думку, це відбувається через зміну керівництва Міністерства охорони здоров'я, повідомляє Київонлайн.

У Києві пацієнти вийшли на мітинг через заблоковану програму «Доступні ліки»

Більше сотні людей зверулися до уряду з вимогою вплинути на нове керівництво МОЗу для розблокування програми «Доступні ліки».

«Ми збираємо підписи за те, щоб Міністерство охорони здоров'я розблокувало закупівлі та запустило процес. У 2014 році за Яценюка була дуже схожа ситуація. Нічого не відбувалося щодо ліків. На жаль, закупівля ліків заблокована, хоча у МОЗ зараз є всі важелі впливу на розблокування процесу», – розповіла виконавча директорка благодійного фонду «Пацієнти України» Інна Іваненко та співкоординаторка акції.

В мітингу взяли участь пацієнти, які змушені були купувати дорогі аналогічні ліки в Україні за високими цінами.

«Не приймання препаратів призводить до дуже тяжких наслідків. З того моменту, коли нова команда МОЗ зайшла, вони нічого не зробили для закупівлі ліків. До них усі процеси були відлагоджені, все працювало, як годинник, все підписувалося – процес ішов. Уже півтора-два місяці ліки не їдуть в регіони. Ми дізналися, що деякі кошториси (це ті документи, які запускають процес ліків у регіони) були підписані, коли була анонсована наша акція. Мільйони доларів можуть просто згоріти», — сказала виконавчий директор благодійного фонду «Пацієнти України» Інна Іваненко.

Нагадаємо, що програма «Доступні ліки» почала діяти у квітні 2017 року. Безоплатно або з невеликою оплатою препарати могли отримати лише пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ.

У серпні цього року МОЗ України поповнив перелік ліків, до якого стали входити 254 препарати, з них 78 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5 гривень, найдорожчий – 863 гривні.