У Києві критично низький рівень донорської крові
Крові, яка потрібна у першу чергу постраждалим в аваріях, онкохворим, вагітним, пацієнтам при операціях, наразі дуже не вистачає у столиці. Зокрема, найбільша необхідність у крові II групи (+ резус фактор), а також IV групи (– резус фактор). Така критична нестача спостерігається в Києві ще з серпня місяця. Про це повідомляє Київський міський центр крові.
Тож усі, хто прагне допомогти врятувати комусь життя та не має протипоказань, можуть стати донором крові. До того ж регулярне донорство омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.
Нагадаємо, що донором може бути людина віком від 19 до 60 років. До здачі крові не допускаються особи:
– вагою менше ніж 50 кг;
– зростом менше ніж 150 см;
– з проблемами із зором;
– зі зробленими тату чи пірсінгом менше ніж рік тому;
– з перенесеними хворобами, які передаються через кров;
– носії ВІЛ, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, захворюваннями нирок, органів травлення.
За один забір беруть у середньому 450 мл крові, що складає 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Цільну кров рекомендують здавати не частіше 4-5 разів на рік. Повністю склад крові відновлюється упродовж місяця. Щоб відновлення відбулося швидше, слід пити багато рідини та включити до раціону білок.
Вчасно надана допомога залежить від кожного із нас! Здавайте кров! Поділіться життям!