Новини
Україна
Новини Київської області
Здоров'я

У Києві діє Банк грудного молока


Як відомо, грудне молоко є найкращим харчуванням для новонародженої дитини, адже з ним малюк із перших днів життя отримує все необхідне для повноцінного розвитку.

Міжнародні дослідження показали, що саме завдяки грудному молоку передчасно народжені діти мають більше шансів вижити, а тривалість перебування їх в умовах стаціонару зменшуються вдвічі. Проте часто матері дітей, народжених раніше терміну або хворих новонароджених, стикаються з проблемами лактації. Бувають ситуації, що мати не може годувати дитину через складну операцію, хворобу, прийом несумісних із грудним вигодовуванням ліків та важкі інфекції. У таких випадках забезпечити вразливих дітей більш безпечним і повноцінним джерелом харчування, ніж суміш, здатне донорське грудне молоко.


Нарешті в Україні з’явився перший Банк грудного молока, розташований у Перинатальному центрі м. Києва, де народжується близько 80% усіх недоношених маленьких киян з критично низькою масою тіла. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«Нескладно уявити, якого значення годування грудним молоком набуває, коли йдеться про передчасно народжених, про малюків із критично малою вагою, про діточок, які з’явилися на світ слабенькими та нездоровими», – зауважив Микола Поворозник. А ще додав, що діти, які вживають донорське молоко замість суміші, з меншою ймовірністю страждають на небезпечні хвороби (некротичний ентероколіт, сепсис, ретинопатію), у них зменшується ризик непереносимості коров’ячого білка, затримки спорожнення шлунку тощо. І взагалі доведено, що діти, які на початку життя отримують донорське молоко, а не штучну суміш, мають кращі показники імунітету, стану кишково-шлункової системи, нервової системи та навіть інтелекту.


Тож тепер можна звертатися до Банку грудного молока, де донорське молоко збирається, досліджується, обробляється і роздається дітям, які мають в цьому потребу за призначенням лікаря. Увесь процес ретельно контролюється на кожному етапі (починаючи з обстеження жінок-донорів, досліджень молока, пастеризації, яка гарантує мікробіологічну безпеку, і збереження максимальної харчової цінності, та закінчуючи дотриманням умов зберігання).

Скористатися Банком грудного молока можуть пацієнти стаціонару Перинатального центру та інших лікувальних закладів Києва за призначенням лікаря-неонатолога. Тривалість вживання донорського грудного молока також визначають лікарі зважаючи на перспективу спроможності до лактації власної біологічної матері, важкість стану немовляти тощо.

Варто зазначити, що донором молока може стати тільки здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і вирішила ділитися молоком з немовлятами, які його потребують. Мама-потенційний донор проходить спеціальні обстеження, обов’язкову співбесіду та анкетування зі спеціалістом Банку грудного молока щодо способу життя, історії інфекційних хвороб, поточного стану здоров’я, а також здає необхідні аналізи.
«За час роботи Банку грудного молока (із 1 березня 2019 року) зібрано, досліджено та оброблено близько 40 літрів грудного молока. Понад 20 малюків вже отримали донорське молоко. За спостереженнями лікарів, ці діточки набагато краще набирають вагу, їхній стан швидше стабілізується у порівнянні з ситуаціями вживання суміші», – зазначив Микола Поворозник.

Також він повідомив, що на створення Банку грудного молока в Перинатальному центрі м. Києва з бюджету м. Києва витрачено 9 мільйонів гривень. Та додав, що отримання грудного молока для родин малюків, які його потребують, абсолютно безкоштовне.

Фото з відкритих джерел