У Києві відкриття: меморіалу українським розвідникам (ВІДЕО)
Перший елемент Меморіалу українським розвідникам відкрили в Києві напередодні третіх роковин великої війни.
Про це повідомили у Головному управлінні розвідки.
Авторами ідеї стали архітектор Андрій Лесюк та скульптор Назар Білик, які раніше вже створили відомий меморіал на честь героїв Небесної Сотні у Львові.
Дві стели в композиції символізують крила і щити. Їхній активний рельєф відтворює рух і боротьбу, силу та невтомний опір. Між двома стелами ― простір тиші, де викарбувані імена людей, які відважно і з честю бились за Україну.
"Ми як авторський колектив прагнули створити особливий простір, простір емоційної присутності, де памʼять про героїв ― оживає", ―
скульптор Назар Білик
"Цей простір завдяки цим двом стелам, зеленим насадженням і додатковим елементам буде поділений на камерні простори для вшанування, для спокою, для кожного з нас, хто буде приходити сюди та знайде своє місце для спілкування з героями", ―
архітектор Андрій Лесюк
З висоти пташиного польоту композиція зі стел та центрального елемента нагадуватиме форму ока: символ вічної пильності, захисту, невидимої присутності. Меморіал стане простором, який також допоможе розповісти більше про наших героїв.
У відкритті першого елемента Меморіалу взяв участь начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов.
"Символічно, що напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення ми закладаємо основний елемент Меморіалу українським розвідникам, — зазначив Кирило Буданов. — Цей меморіал ― наша шана і вдячність тим героям, які жили та боролись, і повернулися на щиті. Воїни-розвідники пішли у вічність, але вони завжди залишаться у наших серцях, в історії боротьби українського народу і стануть дороговказом для наступних поколінь"
Начальник ГУР МО України висловив вдячність творцям Меморіалу українським розвідникам, а також меценатам Володимиру та Олені Бесагам, спільними зусиллями яких з’явився цей простір.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.