Здоров'я
За кордоном

У ЄС схвалили вакцину проти коронавірусу Novavax

Вакцину можуть рекомендувати для застосування особам від 18 років. Для захисту необхідно щепитися двома дозами з інтервалом у три тижні.

У ЄС схвалили вакцину проти коронавірусу Novavax - зображення

Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) рекомендувало надати умовний дозвіл на використання вакцини від коронавірусу Nuvaxovid від американської компанії Novavax, повідомляє Європейська правда.

Відповідне рішення було оголошене 20 грудня.

Препарат від Novavax  рекомендують схвалити для вакцинації осіб, старших за 18 років.

"Після ретельного дослідження комітет з лікарських засобів для людей ЕМА одностайно дійшов висновків, що дані щодо вакцини достатні і відповідають критеріям ЄС щодо ефективності, безпечності та якості", – цитує медіа ЕМА.

Зазначається, що були проведені клінічні випробування препарату, в яких взяли участь понад 45 тисяч добровольців.

Перше випробування проходило у США та Мексиці, препарат від Novavax показав ефективність у запобіганні розвитку захворювання з симптоматикою у 90,4% випадків.

Британське дослідження показало ефективність препарату у 89,7%. 

Отже, за підсумками двох досліджень ефективність вакцини становить близько 90%. Водночас на момент проведення випробувань домінуючими штамами були "Альфа" і "Бета", даних про ефективність препарату від новіших мутованих штамів поки небагато. 

Зазначається, що Nuvaxovid – це вакцина на основі білків, яка "навчає" імунну систему впізнавати білок на шипах вірусу і виробляти антитіла і Т-клітини, щоб у разі зустрічі з реальним вірусом організм був готовий одразу реагувати.

Для захисту необхідно дві дози з інтервалом у три тижні. 

Раніше повідомлялося, що ВООЗ дозволила препарат Covovax від Novavax індійського виробництва для екстреного використання.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.