Новини
Україна
Екологія

У Холодному Яру масово цвітуть червонокнижні проліски


На площі 60 гектарів квіти, що занесені до Червоної книги України, охороняють від браконьєрів студенти-екологи.

У Холодному Яру на території Кам’янського лісгоспу в Черкаській області розцвіли червонокнижні проліски. Як повідомляють в Vikka.ua, цьогоріч квіти з’явилися раніше запланованого. Разом із багатотисячним квітом до заповідника масово ринули туристи, а з ними і браконьєри.

У період цвітіння первоцвітам загрожує небезпека як з боку браконьєрів, які рвуть квіти на продаж, так і від туристичних груп, яких у цей час приїжджає чимало. Щоб зберегти квіти, сюди вже 19-ту весну приїжджають студенти-екологи.

Цьогоріч через аномально теплу зиму першоцвіти почали проростати ще наприкінці грудня, а після Різдва з'явилися перші квіти, тож «квіткова оборона» розпочалася значно раніше.

Відомо, що місцеві проліски дуже унікальні, вони більш характерні для гірської місцевості. Тож кожну квітку у Холодному Яру пильнують. Для захисту активісти огородили поляну і поставили таблички. Патрулюють проліски цілодобово, кожні 10-15 хвилин роблять обхід.

До речі, штраф за одну зірвану квітку без цибулини становить 31 гривню, із цибулиною – 62 гривні. Також в Україні передбачено штраф за продаж первоцвітів – від 1700 до 3650 гривень.

Варто зазначити, що зима також змінила біоритми на Київщині, тут ще в лютому почали цвісти дерева та проростати проліски.