У Харкові відкрито залу очікування для військових
На Харківському залізничному вокзалі знайшли покинутий простір, де в радянські часи був зал очікування для військових, навіть з кінотеатром
В Україні депутатські кімнати на вокзалах переробляють в зали очікування для військовослужбовців. Комфортні умови для біців уже створено у Києві та Дніпрі, та Харкові, на черзі – Одеса, Миколаїв і Львів. Запланована ця справа була ще місяць тому.
Першого жовтня, на першому поверсі Центрального залізничного вокзалу станції Київ-Пасажирський відбулося відкриття першої зали очікування для військовослужбовців, яку переобладнали з депутатської зали. «У новій залі очікування створено всі умови для того, щоб захисники країни могли відпочити й привести себе в порядок. Спільно з громадськими активістами і волонтерськими організаціями у кімнаті відпочинку забезпечуватимуть умови для психологічної реабілітації й дозвілля військовиків. Зала працюватиме цілодобово, повідомляє armyinform і цитує слова начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-лейтенанта Олега Грунтковського: Це справді важлива подія у житті військовослужбовців, а особливо тих, які переміщаються залізничним транспортом. Саме з таких кімнат починається відчуття того, що люди, які зі зброєю в руках захищають українську незалежність і свободу нашого народу, реально потрібні державі».
А тиждень тому залу очікування для військовослужбовців відкрили у Харкові. Щоправда, як повідомляє belsat, депутатська кімната на харківському вокзалі виявилась занадто малою. Тому знайшли інший вихід, а точніше, згадали добре забуте «старе»: Знайшли великий давно покинутий простір, де за радянських часів був саме зал очікування для військових,у якому свого часу був облаштований навіть з кінотеатром. То ж його відремонтували і відкрили,і за тиждень тут побувало близько тридцяти осіб. За словами співробітника адміністрації вокзалу Наталії Пестременко, тут зручніші санітарні умови, душова, санвузол, та ж пральна машина. У депутатській – просто зал очікування.
Всі попередні роки військовими на харківському вокзалі займалися волонтери. Ще в 2015 році вони організували тут «Південний пост». За словами волонтера «Південного поста» Ольги Нотик, у процесі роботи зал очікування, де можна посидіти, випити чай, каву, зарядити телефон, якщо треба – переночувати, став своєрідним пунктом інформаційно-психологічної допомоги.
«Волонтери кажуть, що виконують роль своєрідного буфера для військових, між фронтом і мирним життям, і акцентують, що психологічна допомога не менш важлива, ніж комфортні умови. А ось новий зал очікування, як виявилось – не для всіх бійців. «Перед тим, як відкрити зал очікування для військових, адміністрація вокзалу не зверталася за консультацією до волонтерів. В результаті в новий зал можуть потрапити далеко не всі, хто цього потребує. Туди пускають тільки по посвідченню учасника бойових дій і при наявності квитків на найближчу добу,» зауважує belsat, і наводить слова Ольги Нотик про те, що хлопці воюють, а УБД отримують через місяць, два, три, чотири і так далі. Поки діє таке обмеження, зал очікування не для всіх військовослужбовців. Строковики і курсанти теж до них не можуть потрапити.
То ж волонтери й надалі працюють на харківському вокзалі Втім, як і військові, вони раді, що держава все ж починає займатися проблемами, які не вирішувалися багато років поспіль.
Фото Арміяінформ