Новини
Екологія
Земля
За кордоном

У Гренландії знайшли вулкан, який може пролити світло на поділ континентів


Це відкриття може пролити світло на те, як з'явився найбільший у світі острів та як відбувався поділ на континенти.

Унікальний вулкан знаходиться біля західного узбережжя Гренландії. У цьому регіоні велося розвідування родовищ нафти, яке не принесло результатів нафтовидобувникам. Проте дослідники з Геологічної служби Данії і Гренландії (GEUS) продовжили вивчення місцевості і знайшли вулкан, повідомляють у cphpost.dk.

Вчені з'ясували, що вулкан, схожий за формою з африканським Кіліманджаро, дуже давно знаходився на суші. Також дослідники знайшли у піднятих з морського дна зразках великі обсяги вулканічного скла. Це доводить, що вулкан вивергав лаву в повітря досить високо для того, щоб вона охолола і перетворилася на скло.

Суперконтинент Пангея почав розпадатися близько 200 млн років тому. Між східною Північною Америкою і північно-західною Африкою сформувався Атлантичний океан, але Гренландія, яка становила одне ціле з Північною Америкою, і Європа все ще перебували разом. Вважається, що поділ Європи і Гренландії стався близько 60 млн років тому. Дослідники сподіваються, що виявлений вулкан може пролити світло на розуміння цього поділу, що триває і сьогодні.