Новини
Україна
Новини Київської області
Екологія
Здоров'я

У Держрибагентстві розповіли, яку рибу небезпечно вживати


У Київському Рибоохоронному Патрулі роз'яснили, яку рибу варто вводити до раціону якомога рідше або відмовитися від неї взагалі. 

Так Сом може виростати до значних розмірів і для прискорення цього процесу в багатьох рибних господарствах його підгодовують гормонами. Особливо відрізняється в цьому плані риба, яка імпортується з азіатських країн. Безпечний і більш цінний з харчової точки зору той сом, який росте на волі.

Макрель містить ртуть, яка не виводиться, а накопичується в організмі людини, провокуючи різні хвороби. Найменш небезпечна в цьому плані атлантична макрель, її можна їсти без обмежень.

В тунці, особливо в атлантичному і блакитному, міститься багато ртуті. Крім того, тунця, який виріс в природних умовах, на прилавках майже немає, адже він знаходиться на межі зникнення, і вся готова риба надходить із ферм, де її підгодовують антибіотиками і гормонами.

Корисних жирних кислот в тиляпії небагато, а ось за концентрацією шкідливих жирів вона може конкурувати навіть зі свинячим салом. Надмірне вживання цієї риби збільшує рівень поганого холестерину і робить організм більш чутливим до алергенів.

Через високий вміст жирової тканини вугор легко абсорбує наявні у воді промислові та сільськогосподарські відходи. Особливо великий рівень інтоксикації цими речовинами у американських особин. Для європейського вугра також характерне зараження великими дозами ртуті.

Основний обсяг пангасіуса, якого привозять до нашої країни, вирощується у В’єтнамі, в річці Меконг, яка відноситься до однієї з найбільш забруднених водойм у світі. Крім ртуті, філе цієї риби містить підвищений рівень нітрофуразону і поліфосфатів (канцерогени).

Малакант чи амадай. У цієї риби найвищий рівень зараження ртуттю. Крім того, при її вилові часто не дотримуються необхідних правил, тому ризик отримати харчове отруєння високий.

Морський окунь містить достатню кількість ртуті. Крім цього, часто під виглядом морського окуня (особливо в закладах громадського харчування і у випадках, коли продукт продається у вигляді філе) пропонується пангасіус або інші сорти дешевшої риби.

Маслюкові риби. Ця риба містить гемпілотоксин (воскоподобну речовину, що додає м’ясу тварини маслянистого смаку), який не засвоюється організмом. Цей токсин не дає сильної шкоди, але може спровокувати розлад травлення. Щоб зменшити кількість гемпілотоксину, рибу рекомендується смажити або запікати на грилі.