Чорнобиль
Екологія

У Чорнобильському заповіднику показали фото червонокнижних тварин

У Чорнобильському заповіднику на Київщині до фотопастки потрапила мама-лосиха та її лосеня.

У Чорнобильському заповіднику показали фото червонокнижних тварин - зображення
Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Відповідну світлину оприлюднив Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

"Невеличка сімейка. З одного боку – невеличка, бо тут лише мама-лосиха та її майже доросле лосеня. З іншого – всі зменшувальні слова ніяк не асоціюються з лосями. Бо навіть чималі олені на фоні своїх найближчих родичів виглядають скромно. Ось величні й статечні – так. Такі вони – наші лосі", -

йдеться у дописі Заповідника під фото.

У Чорнобильському заповіднику показали фото червонокнижних тварин - зображення
Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Взимку лосі харчуються вдень, а вночі майже весь час залишаються на лежанні. У великі морози тварини лягають в пухкий сніг так, що над ним стирчать тільки голова і загривок, що скорочує тепловіддачу. Взимку лось сильно толочить сніг на ділянці, званій у мисливців лосиним "стійбищем", стойбом. Розташування стойб залежить від кормних місць.

Лосі занесені до Червоної книги України.

Нещодавно, у Чорнобильському заповіднику показали рідкісні кадри полювання диких рисей. В Україні рись зустрічається досить рідко: в Карпатах та на Поліссі, у тому числі, в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Рись євразійська – дуже важливий вид для екосистем віддалених лісів Полісся та Карпатських гір.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.