У Борисполі відкрили пам'ятник Чубинському в повний зріст
26 червня на Книшовому меморіально-парковому комплексі відбулося урочисте відкриття пам’ятника Павлу Платоновичу Чубинському.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/photo_2020-06-26_11-56-41-1.jpg)
Цей пам’ятник вирізняється серед інших тим, що зображує митця у повний зріст. Слід зазначити, що пам'ятник встановили іще 15 квітня, але офіційне відкриття приурочили до Дня Конституції України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/photo_2020-06-26_11-56-42-2.jpg)
Церемонію відкриття пам'ятника освятив Митрополит Епіфаній, державний гімн виконав оперний співак Володимир Гришко. Були присутніми очільник КОДА Василь Володін, а також міський голова Борисполя Анатолій Федорчук і мер Переяслава Тарас Костін.
Зауважимо, «Погляд» розповідав, що на початку цього тижня, 23 червня 2020 року, Анатолій Федорчук на засіданні виконавчого комітету заявив, що запросив на церемонію відкриття президента України.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/photo_2020-06-26_12-03-43.jpg)
Довідка. Павло Платонович Чубинський - етнограф, фольклорист, поет. А головне - автор державного гімну України. Народився 27 січня 1839 року на хуторі, що нині входить у межі міста Борисполя поблизу Києва, в сім’ї бідного дворянина.
Павло Чубинський працював у надзвичайно складних умовах переслідування царським урядом української культури, і за своє недовге життя встиг зробити стільки, що, за висловом його друга і співробітника Федора Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професіональних учених. Один лише вірш «Ще не вмерла Україна» зробив його ім'я безсмертним навіки.