Новини
Бориспіль
Культура

У Борисполі археологи знайшли вперше в Україні косторізну майстерню


Нещодавно у Борисполі відбулися археологічні розкопки в стародавній частині міста на вулиці Верхній Вал.

На фото дитяча могила.
Фото: Дарина Камінська для ІА "Погляд"

Археологи знайшли три дитячі поховання ( XVII - XIX сторіччя) та два гончарних горна (піч для випалу кераміки).

Молодший науковий співробітник інституту археології Андрій Оленич зазначив: дивно те, що Бориспіль - одне із трьох міст Переяславського князівства, яке має храмову архітектуру, а про храмову архітектуру Борисполя, як і про середньовічний Бориспіль - майже нічого не відомо.

Наявність поховань археологи пояснюють тим, що в той час неподалік була церква, а біля неї - кладовище. Дітей хоронили в самому кінці цвинтаря.

«Спочатку був керамічний горн, замчище бориспільське. Причому це достатньо рідкісний горн, тому що ми на даний час маємо тільки два горна першої половини XVII століття: один у Вишгороді, інший тут. А потім, років через 100-150, тут створили кладовище. Також ми знайшли сліди косторізного виробництва XVII сторіччя», - розповів керівник археологічної групи Андрій Оленич.

Він зазначив, що косторізну майстерню поки що не знаходили ніде в Україні.

«Це було дуже популярно при гетьманщині, із кісток великої рогатої худоби робили порохівниці, накладки для ножів. Різблення по кістці тягнеться іще із давньоруського часу і є традиційним українським домашнім ремеслом», - зауважив археолог.

Історики при розкопках знайшли багато дитячих іграшок із кісток тварин.

Крім цього, на розкопках відкопали безліч уламків кераміки, шматок скла того часу, кремінці.

«Як виглядав бориспільський замок, ми не маємо жодного уявлення, тому що в тій частині ніхто ніколи не копав. Та територія вся в хатах, гаражах і приватних садибах», - наголосив Андрій Оленич.

Місце розкопок законсервують та наступного року продовжать роботу.

Зауважимо, «Погляд» розповідав, як у Переяславі людські останки викопали археологи під час розкопок на місці підвалу майбутнього магазину.