Новини
Новини Київської області
Екологія
Здоров'я

У Богуславі місцева громада бореться за власне здоров'я


"Ось такий, наразі, маємо захід у Богуславі, славетному історичному місті. "Темп-3000" отруює все навколо і це буде продовжуватись до тих пір, доки не почнуться хвороби…спочатку у дітей, а потім, поступово, у дорослих. Ми споживаємо їжу з наших городів, де осідає цей дим. Ми не встигаємо вдосталь ковтнути чистого повітря, як знову починають диміти. Якщо зранку ви відчули спертий запах гуми…це і є той самий дим, яким нас труїли всю ніч. Кожен богуславчанин має зрозуміти справжню проблему від якої лише разом можна здихатись. "Моя хата з краю" - не пройде. Куди вітер подме і де дощиком приб'є там і залишиться осад, а це далеко не попіл від дубової деревини. Це не жарти! Замисліться народ! Це - екологічна катастрофа нашого міста!", - написала у "Фейсбук" мешканка Богуслава Татьяна Мануйлова та виклала фото.

Місцева громада нарікає, що через постійні хімічні викиди від фабрики науково-виробничого підприємства "Темп-3000" у людей різко погіршився стан здоров'я, до того ж стоїть постійний шум та сморід. Мешканці вимагають, щоб було встановлено хоча б очисні споруди, тому що навіть дим з труб виходить у повітря без очисних фільтрів. Про це повідомляє "День".

"Мене включили до складу комісії, яку створили від міської ради, але вона виявилася некомпетентною, бо до неї не запросили екологів, представників департаменту охорони здоров’я тощо, — розповіла "Дню" Валентина Ткач. — У Богуславі працюють дві фабрики від "Темп-3000", одна з них — текстильна, до неї претензій немає. Але коли працює ця хімічна сушарка, у повітря потрапляють небезпечні пари. Міський голова обіцяв, що проведуть необхідні заміри повітря, але нічого досі не зроблено. Так само не було обіцяних перевірок на підприємстві".

"Просто перед моїм двором працює їхня хімічна лабораторія. Вона знаходиться в такому непридатному ангарі, що все вилітає на вулиці через щілини, — продовжила пані Валентина. — Коли приходила комісія, то вони розбавляли клей ПВА. Але насправді тканини обробляють сильними клеями, завдяки чому вони не горять, але для здоров’я людини це небезпечно. Ця хімічна сушарка не повинна тут бути. Немає жодних резервуарів для хімічних речовин, це все стікає в каналізацію. Кожну ніч чуємо шум від роботи турбіни, бо вдень через спеку робітники не можуть там працювати. Нові фільтри не хочуть ставити, бо це коштує грошей і їх потрібно замінювати раз на два місяці. На фабриці пропонують підняти трубу вище, але це не вихід, небезпечні речовини просто поширюватимуться на ще ширший радіус".

Керівник богуславської фабрики Юрій Бриндас у розмові з журналістами запевнив, що над розв’язанням проблеми працюють: "Нещодавно комісія перевіяла проект, нічим ми не палимо шкідливим. Палимо тільки дубовими брикетами, що не забруднює повітря. Щодо шуму, ми домовилися, що максимум за два тижні цей недолік усунемо. Звозимо всі необхідні матеріали, зведемо стіни, щоб місцевим мешканцям нічого не було чути. Якщо будуть якісь приписи за результатами перевірки, що необхідно усунути якісь порушення, тоді будемо на них реагувати. Комісія також взяла на перевірку наші дозвільні документи на діяльність. А те, що перед виборами ми повинні так різко реагувати (на закиди громади. — "День"), це нічого не означає".

"Громаді потрібно звернутися до Державної екологічної інспекції та Держпродспоживслужби, вони повинні перевірити, які були добудови-перебудови на підприємстві, яке обладнання встановлювалося. Якщо їхня діяльність підпадає під закон ОВД — а це мала би з’ясувати теж Держекоінспекція, то підприємство повинно проходити цю процедуру. Потрібно з’ясувати, чи є дозволи на викиди, бо без цього не має права працювати підприємство. І стежити на сайті міської ради, які рішення були ухвалені щодо земельної ділянки, тобто по максимуму зібрати інформацію про роботу підприємства", - зазначила експерт МБО "Екологія-Право-Людина" Ольга Мелень-Забрамна.