У Білій Церкві зустріли танкіста Богдана Пантюшенка, який 5 років пробув у полоні бойовиків
У приміщенні міської ради зібралися представники міської влади, жителі міста, рідні та друзі, щоб привітати Богдана з довгоочікуваним поверненням додому та подякувати йому за мужність та патріотизм.
Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.
Богдан Пантюшенко (позивний «Броня») народився у Білій Церкві. Як тільки почалася війна на сході, він записався добровольцем – у 2014 році мобілізувався у Першу танкову бригаду ЗСУ. До цього брав активну участь у Революції Гідності.
Як командир танка з позивним «Броня», Богдан потрапив у полон 18 січня 2015 року, в бою неподалік від селища Спартак. Після цього Богдана засудили на 18 років за підрив Путилівського мосту, яким бойовики підвозили боєприпаси до Донецького аеропорту. Три місяці «Броня» вважався зниклим безвісти, півтора року від Богдана не приходили листи, а бойовики викреслювали прізвище Пантюшенка зі списків на обмін як мінімум тричі.
Підтвердження того, що Богдан живий, вдалося отримати тільки в грудні 2019 року. Обмін нарешті відбувся, і 29 грудня 2019 року 76 звільнених з полону українців, серед яких і Богдан Пантюшенко, повернулися додому.
Перед зустріччю з білоцерківцями Богдан Пантюшенко та його дружина Вікторія поклали квіти до стели Героям Небесної Сотні та вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності.
«Вдячний усім, хто увесь цей час підтримував мене, цікавився, молився, всіляко долучався до цього процесу. Але я хочу наголосити, що ні до полону, ні в полоні, ні після моя боротьба не закінчилась, як і ваша. Війну ми не виграли, тому зараз на всіх рівнях ми повинні продовжити свою справу і не забувати, що зараз в Україні не мир, а війна», - зазначив Богдан під час зустрічі з громадськістю.
«Нарешті ми дочекалися, і Богдан вдома. Ці п’ять років я проживала в Києві і там була ближче до влади, яка займалася звільненням Богдана та інших полонених, і знаю, як це відбувається і скільки різних провокацій може бути. Впевнено можу сказати, що сила – в єдності, і це я зрозуміла на своєму прикладі», - відмітила дружина Богдана Вікторія.
Під час зустрічі Герою вручили нагрудний знак «За заслуги перед містом», квіти та подарунки.
Фото - Білоцерківська міська рада.