У Білій Церкві вперше провели аукціон з продажу права оренди на земельні ділянки
Це були перші земельні торги з продажу права на земельні ділянки (оренда, суперфіцій, емфітевзис), проведені Білоцерківською міськрадою.
Про це йдеться у повідомленні міської ради.
Продаж права оренди на земельних торгах проводився з метою отримання додаткових надходжень до місцевого бюджету, які спрямовуватимуться у подальшому для вирішення соціально-економічних питань розвитку міста. Предметом торгів є відсоток орендної плати, який, відповідно до Податкового кодексу України, може перевищувати граничний розмір орендної плати, що становить 12 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відкритість та прозорість набуття прав на земельні ділянки матиме позитивний вплив на інвестиційну привабливість Білої Церкви, сприятиме його розбудові, створенню нових робочих місць та підвищенню соціальних стандартів.
Замовником земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди на три земельні ділянки виступила Білоцерківська міська рада, виконавцем - ТОВ «ВВОСС».
На торги було виставлено три земельні ділянки: по двом з них внаслідок аукціону було визначено переможців, по одній – торгів не відбулось.
Варто зауважити, що обов'язковими умовами використання земельних ділянок є:
- забезпечення використання земельної ділянки за її цільовим призначенням;
- дотримання вимог та обмежень, зазначених у висновках погоджувальних організацій, які містяться в землевпорядній документації;
- протягом п’яти років з дати реєстрації договору оренди земельної ділянки побудувати об'єкт;
- передача земельної ділянки або її частини у суборенду орендарем може бути здійснена тільки за окремою письмовою згодою Білоцерківської міської ради;
- проектування і будівництво об’єкту містобудування проводити згідно дозвільних документів на будівництво та відповідно до містобудівної документації.
Згідно законодавства України, переможці торгів мають цього ж дня підписати договори оренди та протягом трьох робочих днів сплатити оголошені суми.
Аукціон проводився в режимі онлайн, тож всі мешканці міста могли слідкувати за його перебігом.