Новини
Біла Церква

У Білій Церкві відкрили Меморіал пам’яті жертв Голокосту та Праведникам народів світу


На плитах Меморіалу, урочисте відкриття якого відбулося у Білій Церкві 27 серпня, викарбовані слова:

«Кожен, хто нищить душу одну, нищить цілий світ. Кожен, хто рятує душу одну, рятує весь світ».

Меморіал розташований у місті за адресою: Торгова площа, 12.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

78 років тому, у серпні 1941 року у Білій Церкві стались жахливі події: німецькі окупанти розстріляли 90 дітей єврейської національності. Як свідчать історичні джерела, перші розстріли відбувалися дітей саме на Торговій площі, на тому місці, де вікрито Меморіал. Це був один із перших масових розстрілів за часів Другої Світової війни. Усього, за оцінками істориків, під час окупації міста нацистами було розстріляно від 4,5 до 7 тисяч осіб єврейської національності.

Під час заходу виступив голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян, який наголосив на важливості створення та відкриття цього Меморіалу для збереження пам’яті про ті страшні події.

Перед громадою також виступили радник Білоцерківського міського голови Микола Антонюк, другий секретар Посольства Ізраїлю в Україні Павло Левін-Бренер, головний Рабин України і Києва Моше Реувен Асман, головний Рабин Нідерландів Биньямин Якобс, пастор Йоханнес Цинк (Німеччина).

Виконавчий директор Білоцерківської єврейської громади «Міцва» Нателла Андрющенко поділилася історією створення Меморіалу жертвам Голокосту та Праведникам Народів Світу в Білій Церкві.

Окремі слова вдячності було висловлені головним меценатам проекту – представнику міжнародної організації «Christians for Israel Internstional» Роже Ван Орту (Нідеранди) та керівникам організації «Remember Us» Ігор та Юлія Корсунські (Бостон, США).

Під час заходу пам’ять жертв Голокосту вшанували хвилиною мовчання. Також була зачитана єврейська поминальна молитву «Кадіш».

Наприкінці урочистостей учасники заходу поклали до відкритого пам’ятного знаку квіти – як символ передчасно відібраного життя у маленьких дітей, м’які іграшки, а також каміння – на знак вічної пам’яті про жертв невинно убієнних представників єврейської національності під час Другої Світової війни.

Фото Романа Наумова.