Новини
Новини світу
За кордоном

У Бангладеш понад 100 тисяч біженців планують депортувати на безлюдний острів


Владу країни підозрюють у тому, що переселення на ізольований острів проходить примусово.

Фото: UNICEF/Roger Lemoyne

Після короткого періоду «затишшя» невирішена проблема із біженцями рохінджа, які стали вигнанцями з М'янми, знову опинилася у центр міжнародної уваги.

Уряд Бангладеш почав транспортування біженців рохінджа, які перебувають в країні з 2017 року, на острів Бхасан Чар, повідомляє npr.org. Своє рішення уряд пояснює переповненістю таборів для біженців на материковій частині країни в місті Кокс-Базарі, де з моменту початку кризи проживає понад 730 тисяч рохінджа.

Райський острів чи пекло?

Така ситуація, за твердженням влади Бангладеш, змушує їх переселити невелику частину біженців – понад 100 тисяч чоловік, щоб знизити напруженість в таборах. З цією метою протягом останніх трьох років на острові Бхасан Чар, за словами влади Бангладеш, були проведені будівельні роботи на суму 112 млн дол. І хоча прямих підтверджень цим словам міжнародним не надали, корабель з першими більш ніж 1500 біженцями вже відправили на острів.

Бангладеш закликають призупинити процес переселення

Міжнародні правозахисні організації занепокоєні ситуацією, що склалася. ООН хвилює той факт, що острів вразливий до циклонів і повеней. Також в організації хочуть з'ясувати чи все проходить добровільно і які умови для життя на острові. А до моменту перевірки, фахівці ООН виступають із закликами призупинити процес переселення.

https://twitter.com/FilippoGrandi/status/1335572777630388224

Натомість організація Human Rights Watch і Amnesty International більш рішуча у своїх висловлюваннях. Там впевнені, що біженців з Бангладеш виселяють на ізольований острів примусово. Також вони заявляють, що на острові відсутні необхідні умови для проживання: немає доступу до медичних послуг та освіти.

Як повідомляв «Погляд», на початку року у Бангладеш обіцяли закрити 231 фабрику заради порятунку головної річки столиці.

Варто зазначити, що Бангладеш входить в трійку «гарячих точок» світу забруднення миш’яком в підземних водах. А, на думку вчених, ця країна поміж інших вже дуже скоро стане непридатної для життя.

Нагадаємо, минулоріч режисер з українським корінням зняв фільм про сучасних українських біженців у Америці.