Новини
Новини Київської області
Земля

«Трахтемирів»: на Миронівщині тривають судові баталії за землі ландшафтного парку


Прокуратура Київщини домагається повернення державі 8 га земель природно-заповідного фонду, вартістю 100 мільйонів гривень.

За інформацією Київської обласної прокуратури, на підставі ряду наказів ГУ Держгеокадастру в Київській області за рахунок території регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів», під виглядом земель сільськогосподарського призначення у приватну власність громадян передано чотири земельні ділянки природно-заповідного фонду.

ілюстративне фото

При цьому, згідно вимог Земельного кодексу України, повноваження щодо розпорядження землями даної категорії відносяться до виключної компетенції Кабміну. З метою захисту порушених прав держави, Київська обласна прокуратура пред’явила ряд позовів до Миронівського районного суду про повернення на користь держави вказаних земельних ділянок природно-заповідного фонду. Їхня вартість становить понад 100 млн. грн.

Раніше «Погляд» вже повідомляв, що на Миронівщині через суд повертатимуть землі заповідного фонду. Також ми писали про те, що під Васильковом хочуть повернути державі землі на 200 млн грн. Читайте також, як на Обухівщині Ощадбанк через аукціон продає землі біля поблизу Дніпра за 302,5 млн грн. Аукціон призначений на 18 березня.