ТОП найбідніших та найбагатших депутатів Ірпінської міської ради
Днями останні депутати Ірпінської міської ради оприлюднили свої декларації. Ми вирішили перевірити, як змінився їхній матеріальний стан за останній рік.
У 2017 році журналісти Руху Чесно вже перевіряли задеклароване майно та доходи ірпінських депутатів за першы ріки їхніх повноважень. Тоді рейтинг найбідніших очолила Анастасія Попсуй, яка тепер Заблоцька, яка стверджувала, що живе за кошти чоловіка, якого в декларацію не внесла. Вона, а також Іван Лехман та Володимир Молчанов не задекларували жодної копійки доходів. Чимало депутатів міської ради тоді вказали нульові доходи, але в коментарях журналыстам стверджували, що це помилка системи. Цього року нульові доходи вказали лише двоє депутатів: Юрій Денисенко (Нові обличчя) та вчергове Ігор Панасюк, в якого за всі роки депутатства доходи задекларовані лише раз – за 2017 рік.
Найбагатшими за рівнем доходу виявились Богдан Слюсаренко та Ігор Оверко (обоє з партії “Нові обличчя”). Слюсаренко вказав у своїй декларації цілих 154 мільйони гривень доходу – від зайняття приємницькою діяльністю. Його колега та однопартієць Ігор Оверко свої доходи за минулий рік зменшим порівняно з попереднім, якщо вірити його декларації. За 2019 рік забудовник Оверко заробив майже 50 мільйонів гривень.
Нові обличчя
Ігор Оверко втратив статки через незаконне будівництво
Депутат Ігор Оверко називає себе власником однієї з найбільших будівельних компаній в області. У 2016 році він задекларував 586 квартир, які його компанія не змогла продати на етапі будівництва, і став відомим на всю Україну. Врешті, завдяки всіляким сприянням Володимира Карплюка його бізнесу, Оверко займає почесне друге місце в списку найбагатших депутатів Ірпінської ради. Протягом 2019 року він 23 рази повідомляв про суттєві зміни в майновому стані. Врешті, в березні 2020-го в його декларації додалось три нежитлові приміщення, але в порівнянні з попереднім роком, його дохід зменшився майже вдвічі. Можна припустити, що такі втрати пов’язані з численними кримінальними справами через незаконне будівництво, зокрема, на заплаві річки Ірпінь. Ділянки, на яких будує Оверко, час від часу підпадають під арешт, адже виділені незаконно і проти цього виступає громада. Тому, ймовірно, саме значні витрати на юристів та простій будівництва і похитнули майновий стан Оверка.
Варто зазначити, що офіційна плата за основним місцем роботи, тобто в “БГ “Синергія”, за минулий рік становила в Оверка всього 72 900 гривень, тобто, по 6 075 грн за кожен місяць та за дві посади. Минулого року журналісти запідозрили фірму Оверка у фіктивності, однією з ознак якої було якраз те, що Оверко крім директора працює там ще й головним бухгалтером, та має в підпорядкуванні лише одного офіційного працівника. Такі схеми з відсутністю працівників та мінімальною платою самому собі можуть свідчити про те, що Оверко продовжує ухилятись від законної сплати податків. Варто згадати ще один пункт витрат Оверка за минулий рік – фінансування провальної передвиборчої кампанії Володимира Карплюка. В ряду з іншими забудовниками Приірпіння депутат міськради “пожертвував” для Карплюка 1,5 мільйона гривень.
Анастасія Заблоцька(Попсуй) нарешті вказала доходи – півтори тисячі доларів на місяць заробляла, головуючи в раді
Декларація колишньої в.о. обов’язків міського голови Ірпеня за 2019 рік не поповнилась нічим суттєвим. Але як зазначає Анастасія Попсуй, що змінила прізвище на Заблоцька, вона зазвичай живе на допомогу родичів та чоловіка, яких до декларації чомусь не вписує. З самого початку своїх повноважень депутатка Ірпінської міської ради Анастасія декларувала мінімальні статки та у 2016 році очолила список депутатів-злиднів Ірпінської міської ради. За свою роботу в раді, яку вона добровільно полишила наприкінці 2019-го, Заблоцька, вона ж Попсуй, отримала заробітню платню розміром в майже пів мільйона гривень за рік. Тобто в середньому, за свою “дерибанну” діяльність, як от протягнення оновленого Генплану з забудовою зелених зон, вона отримувала по 40 тисяч гривень в місяць.
В декларації Максима Плешка, який збирається податись в очільники сусіднього Гостомеля і декларує свої статки на дружину, за минулий рік додався один мопед. А Віолетта Кременчук вийшла заміж за свого колегу – очільника КП “Ірпіньжитлоінвестбуд” Ігоря Дворнікова, який у 2017 році прокуратура підозрювала в співучасті разом з тодішнім мером Карплюком та іншими незаконному відчуженні та надання земель лісового фонду найближчому оточенню. Тому її декларація поповнилась і його статками.
Юрій Денисенко роками живе в квартирі колишньої тещі і не декларує доходи
Так само нічого нового за минулий рік не задекларував Юрій Денисенко, відомий своєю “заощадливістю”. У 2018 році, коли Денисенко звільнявся з КОДА, він захопив з собою техніку, та навіть штори і розетки. Попри всі свої професійні здобутки та роботу на декілька партій одночасно, Денисенко не вказав ні копійки доходів за рік та не вписав туди заощаджень чи активів. Хоча декларацію він подав не як депутат міської ради, а як фізична особа-підприємець. Решта майна з його декларації досі належить не йому, а його колишній тещі.
В декларації Олександра Пащинського, фірми якого виграють більшість будівельних тендерів від Ірпінської міської ради, з’явилось за минулий рік всього два офіси, і то у власності дружини. Вона ж придбала новий автомобіль вартістю близько 400 тисяч гривень. Варто згадати, що минулого року Пащинський і сам купив майже новенький електрокар Tesla, вказавши його вартість теж близько 400 тисяч гривень,хоча згідно моніторингу оголошень, ціни на таку ж машину стартують з 800 тисяч гривень.
В.о. міського голови Ірпеня Андрій Літвинов вніс до декларації рідкісний пункт – вартість отриманих медалей, грамот та інших нагород, яких отримав аж на 639 гривень. Частину річного доходу, а саме подарунок в негрошовій формі вартістю в майже 100 тисяч гривень (третина від річної заробітної плати) Літвинову подарувала рідна сестра.
Богдан Слюсаренко – найзаможніший депутат Ірпінської ради
Найбагатшим депутатом від партії “Нові обличчя” та у всій Ірпінській міській раді став Богдан Слюсаренко. Якщо він не помилився з цифрами при заповненні декларації, то за минулий рік його дохід склав 154 мільйони гривень. Крім того, на рахунках Слюсаренка знаходиться 80 тисяч доларів та 550 тисяч гривень.
Якщо говорити конкретніше про його бізнес, то Слюсаренко володіє 2-ма магазинами площею 110 м2 та 30,4 м2, одним МАФом, а також має 8 місць для розташування зовнішньої реклами в Коцюбинському, на яких в свій час в “день тиші” перед виборами була розміщена реклама і його самого, і “Нових облич”.
До речі, оформлення документів на власність і оренду землі під цими конструкціями відбулись тоді, коли чинний депутат ІМР був членом виконкому Коцюбинської селищної ради, тобто перебував у явному конфлікті інтересів. Для порівняння, за 2018 році він задекларував трохи більше 400 тисяч гривень доходів.
УКРОП
За минулий рік сім’я Королів, яку Петро Король перераховує в декларації повністю, збагатилась на дві земельні ділянки, квартиру та будинок. Всі вони записані на дружину Петра – Анну. Також у 2019 році Королі придбали автівку Land Rover вартістю в 400 тисяч гривень. При цьому, коштів на двох Анна та Петро заробили за рік всього трохи більше мільйона гривень. Доходів інших членів сім’ї, що перераховані в декларації, Петро не вказав.
Петро Король, як відомо – власник ритуального бізнесу свого батька, що є монополістом на ринку ритуальних послуг в Приірпінні. Нещодавно бізнес Королів прославився завдяки стрілянині, яку вони влаштували з змаганнях з конкурентом за покійника. Пізніше, журналісти дослідили, що монополістом бізнес Короля став якраз через доступ до влади та значні зв’язки в поліції та лікарні.
Європейська солідарність (Партія Петра Порошенка “Солідарність”)
Аркадій Кобринець, порівняно з минулим роком, не задекларував доходи своєї дружини. Як і раніше, вся його нерухомість знаходиться в Києві. Ні в Гостомелі, на окрузі якого він обирався до Ірпінської міської ради, ні в Ірпені, ні в Бучі, мером якої він бажає стати, в Кобринця майна немає. Доходів Аркадій вказав трохи більше 1 мільйона гривень за рік.
Марія Шевченко отримала мільйонну спадщину та придбала люксову автівку
Декларацію депутатки Марії Шевченко за 2019 рік можна назвати найбільш видозміненою в порівнянні з аналогічною за 2018 рік. Тоді Марія Шевченко володіла лише будинком та однією земельною ділянкою в Гореничах. Станом на сьогодні, Марія володіє 5 земельними ділянками, 3 житловими будинками, 1 квартирою та 1 магазином. Вся нова нерухомість зареєстрована в Бучі. Також в декларацію внесена люксова автівка Jaguar, на якій вона нещодавно приїжджала на сесію міськради, вартістю в понад півтора мільйона гривень. Марія Шевченко не задекларувала жодної гривні заробітньої платні. Майже весь всій дохід Марія вказала як спадщину від Шевченко Наталії Петрівни.
В забудовника Ігоря Ковтуна за минулий рік з’явились дві нові земельні ділянки з розташованими на них об’єктами незавершеного будівництва. В тип права на земельні ділянки вказано “інше право власності”, а на недобудовані об’єкти – “суперфіцій”.
ВО Батьківщина
Без змін в майновому стані директор КП “Ірпінькомунікаціясервіс” Артем Калічка, який раптово збагатився у 2018, після того, як зайняв свою посаду. До того він декларував лише одну квартиру, дохід і три автівки – все перебувало у власності дружини.
ВО Свобода
Жодних змін в напрямку збільшення статків не відбулось в депутатів-членів фракції ВО Свобода Лаврентія Кухалейшвілі, Сергія ГлиняноготаБогдана Мельничука. Навпаки, в Богдана Мельничука та Сергія Глиняного, порівняно з минулим роком, в деклараціях по мінус одній автівці.
Солідарність жінок України
Ексочільниця КП “Ірпіньзеленбуд” Ольга Олійнич зі скандалом пішла з посади в серпні 2019 року. Дохід сім’ї Олійнич склав 859 816 гривень. Її колега Олена Севастьянова задекларувала майже мільйон гривень доходу, 387 тисяч – як платню за роботу в КП “Ірпіньзеленьбуд”. Майже стільки ж за рік заробила ще одна членкиня партії – Людмила Бідула.
Партія захисників Вітчизни
Член Партії захисників Вітчизни Ігор Панасюк увійшов до числа найбідніших депутатів Ірпінської міської ради. Графа про доходи в нього пустує черговий рік. У 2016 році журналісти Руху Чесно теж не виявили в нього задекларованих доходів і таку ситуацію він прокоментував помилкою системи. Така помилка трапилась і в наступні роки: ні за 2018, ні за 2019 рік в декларації Панасюка доходів немає.
Безпартійні
Серед безпартійних депутатів Ірпінської міської ради виявилось аж двоє зі списку найбагатших за рівнем доходів.
Сім’я забудовника Андрія Страховсього поповнилась двома земельними ділянками та квартирою, які перебувають у власності його дружини. Загалом за рік він заробив майже 6 мільйонів гривень.
Очільник УЖКХ Ірпінь Сергій Скрипник, який разом з очільницею КП “Управління благоустрою” розганяли протестуючих проти забудови заплави, з доходів задекларував лише свою зарплату, що склала трохи більше 420 тисяч гривень за минулий рік.
Депутат Микола Куровський задекларував за минулий рік аж 17 нових земельних ділянок, частина з яких знаходиться у власності його дочки. За рік він заробив понад 9 мільйонів гривень, що зробило його одним з найзаможніших депутатів Ірпінської міської ради.
Олексій Олійник за минулий рік в кілька разів примножив кількість об’єктів нерухомості. Якщо до минулого року в нього у власності була лише квартира та одна земельна ділянка, то тепер земельних ділянок в його сім’ї аж 4, а також два магазини. Вся нова нерухомість зареєстрована на дітей та дружину Олексія. При таких значних витратах, дохід сім’ї за рік склав трохи більше 560 тисяч гривень.
Як зазначають експерти, зазвичай депутати місцевих рад, що працюють в органах місцевого самоврядування безоплатно, не надто охоче вказують джерела свого доходу. Також вони не завжди мають змогу розібратись в антикорупційному законодавстві, що містить певні вимоги до заповнення декларацій. Саме на це, а також на збої в системі, вони часто посилаються при виявленні помилок. У Ірпінській міській раді, згідно аналізу декларацій, працюють здебільшого підприємці та власники бізнесу. Як бачимо, обидва списки з найбільшими та найменшими доходами очолюють представники партії “Нові обличчя”. Частина з них роками приховує свої статки і доходи, як от Анастасія Заблоцька(раніше Попсуй) та Юрій Денисенко.
Джерело: irpin.online