Новини
Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Екологія
Культура
Хороші новини

Топ-5 туристичних місць Вишгородщини презентували у Всеукраїнському проєкті #DiscoverUkraineNow


Поки триває карантин і туристи поставили свої мандрівки на паузу, Туристичний  кластер Вишгородщини визначив основні вектори розвитку та концепції проєктів, які дали б поштовх до розвитку сфери мандрівок у районі.

 Край багатий історико-культурною спадщиною, природною красою, давніми ремеслами і унікальними пам‘ятками. Але поки що Вишгородщина на туристичній карті –своєрідна «терра інкогніта», про яку знають лише небагато мандрівників.

Щоб заповнити цю прогалину, представники різних напрямків, потенійно цікавих для туристів, об‘єдналися у Туристичний кластер Вишгородщини і почали працювати над тим, аби розкрити туристичний потенціал краю.

Пріоритет вирішили віддати внутрішньому туризму, тим більше що після карантину багато мандрівників переорієнтуються саме на цей напрямок.

Нині розробляється Туристичний шлях Вишгородщини, триває навчання у школі гідів, які зможуть гідно презентувати гостям Вишгородщину, представники індустрії гостинності працюють над тим, як достойно прийняти мандрівників – усе продумується для того, щоб захопити туристів Вишгородщиною.

А учора Вишгородщину презентували у Всеукраїнському проєкті #DiscoverUkraineNow.

У представлених відеоматеріалах – розповіді про 5 крутих туристичних місць на Вишгородщині.

Як розповіли «Погляду» у Туристичному кластері Вишгородщини, під час зйомок звернули увагу на такі куточки краю:

1. Набережна Вишгорода. Місцеві жителі її називають «Набережна Чайка». Тут - унікальна акваторія Київського моря, схили Вишгородського історико-культурного заповідника, оригінальний 3D-малюнок на асфальті розміром 50 кв. м. Саме на набережній проводяться вітрильні регати протягом усього сезону,  фестивалі, спортивні заходи та концертні програми.

2. Церква Бориса і Гліба. (1861-1863 рр. ) Храм святих страстотерпців Бориса і Гліба й нині височіє там, де у часи Київської Русі була їхня усипальниця – на величній Ольжиній горі.

3. Музей давньоруського гончарства ВІКЗ. Яскравий і різноплановий музейний заклад Вишгорода, який не залишає байдужим нікого з жителів міста і туристів. А розташований він на вулиці давнього міста, де у княжі часи жили і працювали гончарі. Його перлиною є унікальний, єдиний у Східній Європі збережений гончарний горн ХІ ст.

4. Об’єкт промислового туризму Київська ГЕС – одна з найбільших гідроелектростанцій України. Площа водосховища становить 922 кв. км, довжина — 110 км, найбільша ширина — 20 км. Щоправда, сумним наслідком спорудження Київської ГЕС стало повне знищення та виселення понад 52 населених пунктів, коли було переселено понад 33 000 українських громадян.

5. Національний парк «Межигір‘я», територія якого складає понад 140 га.  За легендою, ще у 988 р. межи горами поблизу Вишгорода була запалена перша свічка християнської віри грецькими ченцями. Звідти пішла назва цього святого місця – Межигір’я. У побудованому Межигірському монастирі було зведено 6 величних храмів, поховано більш ніж 1500 душ козацтва та 688 душ духовенства. Нещодавно, як повідомляв "Погляд", було випущено поштові марки, присвячені Історичному Межигір'ю.

Також тут знаходиться один із найбільших зоопарків України. Тварини вільно пересуваються по парку, і гості відчувають себе у гармонії з природою.