Новини
Україна

"Тіні забутих предків": фільм Параджанова покажуть в кінотеатрах у оновленій версії (ВІДЕО)

Спогадами про нього та кіностудію імені Олександра Довженка поділилася українська актриса та засновниця літературного музею Григорія Кочура в Ірпені - Марія Кочур.

В Україні у широкий прокат повертається легендарна стрічка режисера Сергія Параджанова "Тіні забутих предків".

Про це повідомляє Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка.

Дистрибʼютор картини — Kinomania Film Distribution. У кіностудії Довженка розповіли, що фільм зберегли й відреставрували, а тепер хочуть відкрити його для нового покоління глядачів. Прокат оновленої версії стрічки в кінотеатрах стартує 29 травня.

"Тіні забутих предків" — це Карпати, що дихають. Це магія світла і тіні. Це пульс української землі, який чуєш у кожному кадрі. Кіностудія Довженка з гордістю повертає на великий екран один із найвеличніших творів в історії українського та світового кіно".

У 2021 році Національний центр Довженка презентував свій рейтинг 100 найкращих українських фільмів усіх часів. Перше місце посіла стрічка Параджанова "Тіні забутих предків".

Довженко-Центр сформував рейтинг 100 найкращих українських фільмів усіх часів. Перемогли "Тіні забутих предків" ПараджановаДовженко-Центр сформував рейтинг 100 найкращих українських фільмів усіх часів. Перемогли "Тіні забутих предків" Параджанова, яка була знята у 1964 році. Також у трійку найкращих увійшли "Земля" Олександра Довженка (1930 рік) та "Людина з кіноапаратом" Дзиґи Вертова (1930 рік).

Нагадаємо, у Києві відбулася допрем’єрний показ фільму "Киснева станція" - художньої біографічної драми, що переносить глядачів у часи заслання лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, дисидента, політв’язня, а нині — народного депутата України. Ця стрічка — не просто реконструкція історичних подій, а глибока розповідь про незламність, людську гідність та силу любові, що долає навіть тягар політичних репресій.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.