22.05.2018
Наталія Проценко 0
Люди потерпають від холоду, батареї ледь теплі, ціни на опалення та показники загальнобудинкового лічильника необґрунтовано збільшуються.
Мешканці вишгородських будинків по вулиці Кургузова 1-а вже не перший рік скаржаться на надавача послуг з теплопостачання. Одна з проблем — у квартирах досить холодно, бідкається мешканка корпусу №4 Любов Дубас.
“Живемо на другому поверсі. Батареї ледве теплі. 18-19 градусів максимум вдома. Ходимо вдягнені у теплий одяг. Дуже холодно. За що ми платимо такі гроші? Хоча у нас лічильники стоять на тепло. Суми нереальні”.
Також жителі житлового комплексу “Ярославичі” обурені постійною зміною опалювальної площі будинку. Спочатку мешканцям корпусу №1 виставляли рахунки за опалення 4932 м. кв. З часом цифра змінилася — стала 5932 м. кв. Тобто додали до опалювальної площі місць загального користування — технічне приміщення, сходову клітинку, холодний тамбур, коридори біля ліфтів та інші приміщення, які не потребують опалення.
“Цілий рік Головне управління Держпродспоживслужби займалося цією справою. Перерахунки були проведені. І вийшло, що опалювальна площа будинку не 4932 м. кв., навіть не 5932, а 4782 м. кв. Тобто ми за ці роки чимало переплатили”, — розповідає мешканець будинку по вулиці Кургузова 1-а, корпус №1 Василь Стрільчук.
Отже, перерахунки зроблені, але тепломережа не повернула ні копійки жителям житлового комплексу.
"Чому вони так роблять? Чому вони нас залякують постійно? Ми по всім судам їздили. Всі суди кажуть — ми праві. А як доходить платити — ми вже не праві. Це якесь свавілля. Ми один раз переплатили, вдруге переплатити, і ніхто нам не збирається це компенсувати. Повертати наші ж гроші. А переплата у місяць близько 200 грн”, — скаржиться мешканка ЖК “Ярославичі” Кузовенко Ніна.
Люди збентежені і тим, що рахунки на опалення були збільшені на місця загального користування. Місцевий житель Євген Гмиря пояснює, —“Вишгородтепломережа” затвердила на мою квартиру витрати на опалювання МЗК (місця загального користування) коефіцієнт 0,1865 Гкал/місяць. Це константа, яку кожен мешканець має оплатити. Через рік цей коефіцієнт був перерахований в сторону збільшення - 0,213 Гкал/місяць. Чому? Мені дали відповідь — “Ми недодивилися, не недорахувалися”. Мені хотілося б дізнатися від “Вишгородтепломережа”, чому був перерахований коефіцієнт. Вони можуть перераховувати тарифи, а ось константу, яка береться з розрахункових даних, такого права їм ніхто не давав”.
У комунальному підприємстві “Вишгородтепломережа” відповідають, методика розрахунку місць загального користування досить тривала процедура. Спочатку проектанти проводили розрахунки самостійно, і у кожного з них були різні дані. А кількість гігакалорій збільшили на основі листа обслуговуючої компанії “Комфорт-майстер”.
“Ми на основі листа “Комфорт-майстер” трішки підняли. Минулого року ця компанія у жовтні дала нам листа про те, що люди комірчини відключали, там де консьєрж має сидіти. Дали нові дані. Знову зробили перерахунки. Ми у всі інстанції писали, що все це родиться на підставі листів”, — стверджує начальник виробничо-технічного відділу КП “Вишгородтепломережа” Ірина Дорош.
Суди щодо нарахувань та надання послуг тривають вже декілька років. 5 червня відбудеться засідання Верховного суду, на якому мають розставити всі крапки над “І”.