Новини
Технології
Всесвіт
Новини світу

Телескоп eROSITA представив рентгенівську карту зоряного неба


Нова карта містить понад мільйон об'єктів, що приблизно вдвічі перевищує кількість відкритих за 60-річну історію рентгенівської астрономії.

Енергетичний всесвіт, видимий з допомогою рентгенівського телескопа eROSITA.

Як повідомляють у Інституті фізики імені Макса Планка більшість нових джерел є активними ядрами галактик, а ближче до дому зірки з гарячими коронами, подвійні і залишки наднових, усіюють нашу Галактику, і тепер у людства є повна карта гарячих баріонів в Чумацькому Шляху.

Це перше, повне зображення неба від eROSITA приблизно в 4 рази глибше, ніж попередній огляд всього неба телескопом ROSAT 30 років тому, і дає приблизно в 10 разів більше джерел.

11 червня 2020 року телескоп eROSITA завершив першу зйомку всього рентгенівського неба. Запущений 13 липня 2019 року на борту космічного корабля SRG, телескоп перебуває в режимі безперервного сканування.

Астрономи планують наступні 3 роки отримати іще 7 схожих карт. Завдяки новому телескопу науковці можуть швидко реагувати на любі аномалії, а передача даних відбувається щоденно.

Баріонна асиметрія Всесвіту — це наявність у Всесвіті речовини, ядра атомів якої складаються з баріонів (нейтронів і протонів), і відсутність антиречовини, у якій ядра атомів складалися б з антибаріонів (антипротонів і антинейтронів). Цей спостережуваний факт неможливо пояснити ні у рамках Стандартної моделі, ні у рамках загальної теорії відносності — двох теорій, які є основою сучасної космології.