Таємниці історії: На Київщині можуть відновити дослідження археологічних старожитностей
У селі Колонщина, Макарівського району, у найближчому майбутньому можуть відновити дослідження археологічних старожитностей села та його околиць. Про таку можливість йшла мова на зустрічі сільського голови із науковцями Інституту Археології НАНУ, повідомляється на сторінці Колонщинської сільської ради.
Також зазначається, що на території села науковцями свого часу вже вивчалися археологічні пам’ятки різних епох, значення яких виходить далеко за рамки вузькохронологічної та вузько регіональної проблематики.
Довідково:
Територія Колонщинської сільської ради є однією з найцікавіших із точки зору археології місцевостей. Увага до села була прикута ще з середини XIX століття. Тут виявлено 9 курганів і 4 городища часів Київської Русі. Один із пагорбів на південний схід від Колонщини поряд з автомагістраллю «Київ–Чоп» у народі досі називають Батиєвою горою. За легендою, 1240-го року предки колонців дали бій татаро-монголам, яких очолював хан Батий. Намет хана стояв на горі, яку через це назвали Батиєвою. Загиблі в цьому бою поховані в семи могилах-курганах, про які розказано вище. На честь цієї події село, яке зараз зветься Колонщиною, спочатку називали Колійщина.