Тату – не перешкода для донорства крові
Дефіцит донорської крові у лікарнях був завжди, а з появою COVID-19 запаси донорської крові в Україні стали критично низькі. Донорський проєкт ZdaiBlood запустив кампанію для молоді, в рамках якої хоче розвінчати головні міфі щодо донорства крові, які також часто пов'язують із татуюванням.
«Я ж не можу бути донором, бо маю тату. Правильно?», «Робив тату пару місяців тому і хочу здати кров, та це ж нічого?», «Та в мене малеееньке тату, невже це обмеження?» – питання, які ставлять собі багато молодих людей, бо мають татуювання.
Так, за інформацією ZdaiBlood, три з десяти запитів у Google, що пов'язані із татуюваннями, стосуються саме донорства крові. Тобто кожен третій цікавиться, які існують обмеження та як впливає розмір нанесеного зображення на термін відсторонення від донорства крові.
На всі ці питання відповідь одна – донором крові можна стати через 1 рік після нанесення тату незалежно від його розміру.
Тому кампанія «Тату набивай – кров здавай» і має на меті відповісти на головні питання і розвіяти усі стереотипи.
Проєкт приурочений до Всесвітнього дня добрих справ Щедрий Вівторок та реалізується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.
Як долучитись до проєкту?
- Зареєструйся на сайті
Вирахуй дату, коли ти зможеш стати донором і забронюй її на сайті. Коли це буде: через тиждень, місяць чи рік – неважливо. Тобі нагадають координаторки проєкту, коли прийде час стати донором.
⠀ - Підготуйся
Після реєстрації ти отримаєш перелік протипоказань та рекомендації по підготовці: дотримайся їх перед здачею, вони прості.
⠀ - Здай кров
У день ікс прийди в центр крові та стань донором. На всіх етапах з тобою буде онлайн-помічниця у твоєму смартфоні.
Нагадуємо, що донором може бути людина віком від 18 років.До здачі крові не допускаються особи:
– вагою менше ніж 50 кг;
– з проблемами із зором;
– зі зробленими тату чи пірсінгом менше ніж рік тому;
– з перенесеними хворобами, які передаються через кров;
– носії ВІЛ, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, захворюваннями нирок, органів травлення.
«Погляд» нещодавно інформував, що у Києві катастрофічно не вистачає запасів донорської крові.
Читайте також, чому в Україні заборонили вивезення донорської крові.
Фото: Донорський проєкт «Zdai Blood»