Новини
Екологія
Новини світу

Тане на очах: у Гренландії зафіксували катастрофічне за всю історію танення льоду


Лише за перші дні серпня Гренландія втратила рекордну кількість льоду. За підрахунками вчених, маса талої води, яка пішла в океан, склала рекордні 12,5 мільярда тонн льоду. Про це повідомляє видання Smithsonian.

Нагадаємо, аномальна спека, що наприкінці липня панувала Європі, залишила Старий світ і попрямувала в бік Гренландії. За даними ВМО, Гренландія – фактично в центрі нової температурної аномалії. Другому за величиною льодовиковому щиту планети загрожує рекордне танення.

За словами фахівців, таке швидке танення вони бачать вперше за всю історію спостережень, починаючи з 1950-го року, коли вчені стали відстежувати щорічні втрати маси льоду. 60% в поверхні льодового щита Гренландії підтанули на один міліметр в глибину.

За весь 2019 рік уже розтануло 248 мільярда тонн льоду, що наблизилося до рекорду 2012 (250 мільярда тонн).

Хвиля гарячого повітря, яка стала причиною спеки в Європі, підняла температуру в Гренландії на 15-30 градусів вище середнього. При цьому тала вода зменшує альбедо (здатність відбивати сонячні промені) крижаної поверхні, що додатково посилює процес танення. З цієї причини Арктика є одним з найбільш вразливих до глобального потепління регіонів.