Система шкільного харчування зміниться
Уряд затвердив план заходів з реформування системи шкільного харчування, реалізація якого розпочнеться вже у цьому місяці.
Організація харчування у школах у минулому навчальному році викликала немало нарікань з боку батьків. Вони говорили про необхідність змін. Адже навіть хороша справа – запровадження безоплатних обідів для пільгових категорій школярів – виявилась певним чином дискримінаційною щодо інших учнів. Ті з них, хто не має права на пільги, не те, що за гроші повноцінний обід у шкільній їдальні не міг купити, а навіть придбати булочку, щоб перекусити, адже буфетів більшості шкіл не було. Якщо не взяв з собою бутерброд, а поблизу школи немає торговельного закладу, щоб щось купити – «заробляй» гастрит ще з юного віку.
Урядовий портал поінформував, як планується організувати систему шкільного харчування у цьому навальному році. Зокрема, зауважується, що почали з аналізу проблеми. Так, Мінекономіки спільно з командою дружини президента України Олени Зеленської, за участі міністерства освіти і науки, міністерства охорони здоров’я, антимонопольного комітету та Держпродспоживслужби опитали 500 респондентів, проаналізували аналіз системи шкільного харчування, визначили її слабкі місця, провели низку консультацій із зацікавленими структурами, у тому числі – з керівниками закладів освіти.
Ця робота дала можливість сформувати план заходів з реформування системи шкільного харчування, який і затвердив урядо.
Згідно з цим планом, має бути реалізована низка заходів.
1. Цьогоріч мають бути розроблені і затверджені: норми та порядок організації харчування учнів; типові двотижневі меню; санітарний регламент закладів середньої освіти; гігієнічні вимоги до харчоблоків закладів середньої освіти; методичні настанови щодо застосування системи безпечності харчових продуктів у закладах освіти; методологія закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти.
2. Упродовж наступних 2,5 років у закладах середньої освіти має бути здійснена модернізація всіх харчоблоків;
3. Запроваджується на постійній основі державний моніторинг харчових продуктів, які постачаються до закладів середньої освіти.
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко підкреслив: "Реалізація плану заходів з реформування системи шкільного харчування сприятиме зниженню ризику виникнення харчових отруєнь серед дітей, підвищенню рівня їх здоров’я та формуванню здорової нації".
Уряд затвердив план заходів з реформування системи шкільного харчування у межах реалізації Національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища у Новій українській школі до 2024 року, яка схвалена Указом Президента України №195/2020 від 25 травня 2020 року.
"Погляд" інформував про е, як розпочнеться навчальний рік: рекомендації МОН.