#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Головні новини
Україна-суспільство

Сирітство в Україні: скільки дітей усиновили іноземці

01.10.2020 0 Наталія Головаш 0

Наразі у країні 1100 сімей та одиноких громадян хочуть взяти на виховання сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на правах рідної дитини.

Фото: pixabay.com

Водночас на обліку з усиновлення чекають на свою люблячу родину понад 17 000 хлопчиків та дівчаток різного віку – переважно разом із братами та сестрами.

Усиновлення – пріоритет і захист для дітей, що втратили батьків, йдеться на сайті Міністерства соцполітики. Популяризацію усиновлення, формування позитивного, толерантного ставлення до усиновлених дітей та усиновлювачів міністерство називає своєю повсякденною й відповідальною роботою.

У День усиновлення, який відзначається щорічно 30 вересня, міністерство відзвітувало, що протягом останніх десяти років усиновлено 23 814 дітей-сиріт та діточок, позбавлених батьківського піклування.

Щасливими батьками стали 17 659 громадян України і 6155 іноземців.

Внаслідок карантинних обмежень задля запобігання поширенню коронавірусної хвороби процес усиновлення дещо сповільнився в останні пів року, але не зупинився.

Так, за вісім місяців поточного року в Україні усиновили 694 сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Громадяни України усиновили 558 дітей, іноземці – 136.

Міністерство наголошує, що дотримується пріоритету в національному усиновленні - українці всиновили у чотири рази більше дітей, аніж іноземці.

Рік тому «Погляд» повідомляв, що на території України всиновлено 30 000 дітей, і вони ще не досягли повноліття. Ще 13 000 дітей перебували у дитбудинках сімейного типу або у прийомних родинах. А 50 000 дітей виховували опікуни.