Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Культурний weekend. Київщина

«Свято родинних традицій» у Вишгороді зібрало друзів і партнерів


Для дорослих і малечі на набережній міста відбулось безліч цікавих і пізнавальних заходів

«Мамина галявина», «Татова галявина», а ще акваторія Київського водосховища - основні локації, на яких у Вишгороді в суботу, 10 серпня на Набережній тривало «Свято родинних традицій» – цілий калейдоскоп різноманітних заходів, які вже анонсував «Погляд». Тут і дорослі, й дітлахи різного віку змогли знайти щось до душі. Керівники творчих майстерень прийшли сюди не лише зі своїми роботами, а й фарбами і пензлями, музичними інструментами, і навіть  гончарним кругом, аби заохотити бажаючих долучитись до цікавої справи. Для тих, кого цікавили рухливі ігри й спортивні вправи – також були свої локації. Освітня складова зосереджувалась на локації лекторію, де фахівці розповідали батькам про різні лайфхаки у вихованні дітей і не тільки. Вітрильна регата не залишила байдужими нікого з глядачів. Концертна програма у надвечір’я зібрала своїх шанувальників. І це далеко не все, що відбувалося з цей день. Вишгородське «Свято родинних традицій», яке відбулося уже вчетверте, стало відомим і за межами міста, то ж цього року приїхали родини з Ірпеня, Броварів, Києва…

 «Ідея такого фестивалю виникла чотири роки тому, після того, як відбулася презентація книги «Вишгород – європейське місто». Тоді, біля будинку культури «Енергетик», ми робили акцент лише на презентацію книги про Вишгород, була невелика кількість локацій. А сама ідея щорічного свята виникла, можливо, навіть спонтанно, коли після презентації книги багато людей підходили, дякували, і хтось навіть сказав – до зустрічі в наступному році. То ж ми вирішили, що наше місто, яке має багатовікову історію, повинно мати і свою «родинну» візитівку, – розповіла журналісту «Погляду» керівник благодійного фонду «Гіпократ» – головного організатора свята –Ольга Решетняк. –Дата проведення фестивалю також була вибрана не випадково: це перші вихідні після відзначення свята Бориса і Гліба, які для вишгородців є небесними заступниками і покровителями міста, їм встановлено пам’ятник у Вишгороді. Моя думка – що до свята Бориса і Гліба Вишгород має проводити красивий фест. Раніше, коли міським головою був Віктор Решетняк, мій батько, день міста завжди присвячувався Борису і Глібу. Але потім ця дата була переглянута, то ж оскільки вона стала вільною, ми запропонували відзначати її щирим і теплим «Святом родинних традицій».

Уже третій рік поспіль локації свята на набережній Вишгорода розділені на «Татову галявину» і «Мамину галявину». Звісно, це не «розділення» сімей, а можливість усім членам родин почуватися комфортно і обрати розваги до душі. Цьогоріч у свята  десь 25 партнерів, серед яких є й ті, хто вже не перший рік підтримує «Свято родинних традицій».

«На «Маминій галявині» традиційно зосереджуються розваги для менших дітей. Наші постійні партнери проводять тут свої заходи, презентації, ігри й конкурси – все це безплатно: діти граються, беруть участь у конкурсах, отримують призи і подарунки. Головна родзинка нашої галявини – лекторій. Я сама як викладач з 18-річним стажем хочу, щоб люди отримали нові знання. Тому ми запрошуємо лекторів різних спеціальностей. Цьогоріч, наприклад, це дитячий психолог, психолог для дорослих, викладачі приватних шкіл, які розповіли про цінності освіти, проконсультували  дорослих щодо вибору школи для дитини, дієтолог… То поки діти гралися й розважалися, мами могли спокійно посидіти, послухати лекцію і отримати корисну інформацію», каже Ольга Решетняк.

А на «Татовій галявині» були зосереджені спортивні розваги, рухливі ігри, Festival of Colors Holi Ukraine... Співробітники асоціації «Укрпек» проводили лекції з правильного сортування відходів, що важливо для збереження довкілля. Байкери демонстрували своїх «мотоконей». А ще було багато майстер-класів. Так, художник Наталя Наусевич запропонувала безкоштовне творче заняття усім бажаючим. Малювали, звичайно ж, Київське водосховище і вітрильники. Прихильників кулінарних експериментів запросили на конкурс плову, де у своїх кулінарних талантах змагались всі охочі, серед яких і байкери. Шеф-кухар, та й учасники змагань розповідали всім про різноманітні тонкощі у приготуванні плову. «Хотілось би, щоб кожен тато, прийшовши зі свята, приготував плов для своєї родини», поділилась побажаннями Ольга Решетняк.

Ще однією родзинкою свята стала анонсована «Поглядом» вітрильна регата пам’яті Мартіна Нанна від VKyachting. Це красиве дійство викликало захоплення у всіх глядачів. А Ольга Решетняк розповіла про ту колосальну роботу, яку провів керівник VKyachting Іван Колобов для того, щоб ця регата відбулася. Адже отримати дозвіл плавати в акваторії було нелегко. І зауважила, що родинні традиції – це ще й традиції співробітництва, партнерства.

«Ми хочемо, щоб усім сподобалось. Для мене особисто – якщо хоч один день на рік цілий день діти можуть провести разом з батьками – це здорово. У час мого дитинства такого не було, та й мої батьки багато учились і працювали. А ось мої діти з нетерпінням чекали цього свята, вони знали, що цілий день буде цікаво. Окрім того, вони ще й допомагали – маленькі пуфи носили, і брали активну участь у цьому святі. Мій чоловік відповідав за «Татову галявину», я –  за «Мамину галявину». Мені дуже хотілось би, щоб у нашому місті була атмосфера культурного, красивого, атмосферного свята для всієї родини. Я не прихильник того, щоб просто прийти на вечірню програму з ді-джеями і випити пива… То ж у нас починають о 12 годині дня, аби максимально взяти участь у різноманітних безкоштовних заходах, аби родині цілий день було весело і цікаво. І так, загалом літо – нібито не сезон: це час відпусток, коли багато хто їде з Вишгорода. Але я ще до початку свята знала, що своя публіка у нас буде. Торік увечері зйомки з квадрокоптера показали, що було приблизно п’ять тисяч осіб. А цього року – люди навіть заздалегідь підходили і запитували, коли буде захід, щоб залишитись на цей день у Вишгороді й потрапити на «Свято родинних традицій», – зауважила Ольга Решетняк.