Новини
Україна
Культура

Свято на деокупованих територіях: у фільмі "Різдво разом" (ВІДЕО)

Це історія про три вертепи, що поїхали колядувати на деокуповані території. Саме туди, де надважливо відчути підтримку, дух свята та українські традиції.

Фільм "Різдво разом" – це повнометражна документальна стрічка про те, як у січні 2023 року молодь з усієї України обʼєдналася в три ініціативи й вирушила вертепувати на Слобожанщину.

Про це йдеться на сайті Ukraїner.

"На початку 2000-х років існувала акція «Різдво разом», коли сім’ї на заході України приймали в себе на Різдво дітей зі сходу та півдня, щоб познайомити їх із традиціями, які збереглися на Галичині, Волині та Поділлі. Команда Ukraїner торік відновила акцію, але трохи на свій манір: принесла звістку радості на деокуповані території, де росіяни залишили руйнування та біль. Хлопці й дівчата створювали різдвяне свято жителям звільнених населених пунктів, які пережили окупацію та жахи російського терору. Із побажаннями миру та перемоги колядники ходили від хати до хати в Балаклії та Ізюмі, Тростянці та Охтирці, Малій Рогані та Дергачах".

Ідея зібрати молодь та поїхати вертепувати на схід України належить Віктору Перфецькому з села Волиця, що на Галичині. Він подумав: "Чому б не зібрати вертеп і поїхати зі світлою звісткою на схі чи південь України?" Хлопець подав клич у соцмережах – скоро набралася група охочих.

Загалом вдалося утворити три вертепи.

"Завданням музики у цьому фільмі було «встелити дорогу колядникам», підтримуючи їхній ритм, тон та мотиви. Основними музичними елементами стали голос, віолончель та перероблена автоарфа, записані на плівку", —

музикантка Маргарита Кулічова (Grisly Faye).

Нагадаємо, короткометражний фільм "Привид Різдва" киянина Михайла Пеньєвського про Різдво в Україні під час війни, створений за допомогою технології штучного інтелекту, посів третє місце на конкурсі 2023 AI Holiday Film Competition.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.