Новини
Бровари
Київщина-суспільство

Священнослужителі Броварів про Великдень в умовах карантину


Як святкувати Пасху в умовах карантину? Це питання хвилює багатьох броварчан. Як бути? Дивитись трансляції онлайн? Як проводити свято? З цими питаннями ми звернулися до священників та пасторів церков міста Бровари.

о. Роман Лаба

Священник Римо-католицької громади міста Бровари о. Роман Лаба:

"Святкування Великодня під час карантину не є легким, бо не маємо можливості зібратися як Церква, як тіло Ісуса Христа. Але це є добра нагода, щоб розвивати "домашні церкви". Це поняття не є новим, бо апостол Павло кілька разів в своїх посланнях писав: передайте привіт такому-то християнину та його домашній церкві. Він повторює біблійну традицію, бо в біблійній історії тим, хто звершував літургію був батько родини.
Зокрема, старозавітню пасхальну літургію очолював батько родини, яка мала чітко окреслений порядок. В центрі її було ягня. Батько розповідав дітям оповідання, як Бог своєю сильною рукою вивів народ Ізраїльський з неволі.
Сьогодні ми теж можемо зібратися в сім‘ї і батько може розказати, як Пасха відбувалась в біблійній історії і як відбувається в житті кожного з нас. Кожен з нас має свій Єгипет: свої страждання, свою неволю, страхи і гріхи. Кожен з нас змагається з своїм фараоном, з дияволом. І ми теж маємо свого Мойсея - Ісуса Христа, який проводить нас до небесного царства.
Думаю, після такої розповіді батько може дати свідоцтво з власного життя, як Бог його перевів через пустелю, визволив з неволі, як з ним робив великі чудеса. Потім може запитати діток, як вони це бачать в своєму житті. Це є фундаментальний приклад віри на живому прикладі.
При цій нагоді варто спільно родиною почитати Біблію (Вихід 12-15 розділ, 1 Кор. 15 розділ. Матфія 28). Як відповідь на ці тексти може бути спільна молитва до Бога.
Бажаю всім плідної Пасхи та Божих благословень!"

Пастор Анатолій Лепак

Пастор церкви євангельських християн баптистів Анатолій Лепак:

"В протестантській традиції християнства ми концентруємось більше не на обрядах, а на осмисленні значення Воскресіння Христа для кожного з нас. Ми намагаємося глибше усвідомити, що Бог так полюбив цей світ що віддав Свого Сина, щоб кожен, хто вірує в Нього не загинув, але мав життя вічне.
В період карантину варто розвивати особисті стосунки з Богом через молитву та роздуми над Божим Словом. Важливо попросити у Бога пробачення за свої гріхи та перевірити свої стосунки з людьми. Якщо завинив - перепросити. Іти і більше не грішити.
Найбільші виклики наразі для сімей - як організувати свій час і простір, що навчитися в любові працювати і відпочивати разом, навчитися шанувати один одного в обмеженому просторі. Тому "тиха година" кожного члена родини, проведена у молитві та роздумах може значно підвищити стосунки та сприяти миру в родині."

о. Іван Бобик

о. Іван Бобик, Православна церква України, головуючий в ГО "Духовність" у 2020 році:

"Дорогі жителі міста!
Цього року ми святкуємо Пасху в умовах карантину, але це не привід падати духом. Бог піклується про своє творіння, про кожну людину і народ, адже промисел Божий все обертає на користь.
Пасха, або Воскресіння Христове, це - свято життя, яке благовістить перемогу над смертю. Яке значення має воскресіння Христове для людства і кожного із нас? Воскресіння Христове міняє спосіб і образ земного життя кожної людини, кожного з нас. Воно переконує нас у тому, що ми не тимчасові, а вічні. Воскресіння Христове утверджує нас у вірі, що людське життя не обривається, як нитка, а воно сповнене глибокого змісту і значення. Христос, Який подолав смерть, має владу і над нашими бідами, скорботами і труднощами. Він попускає хвороби, кризи в людському суспільстві, війни між народами. Він і припиняє їх і посилає перемогу, але для цього треба навернутися до Бога всім своїм життям. Він хоче , щоб усі люди увірували в Нього, змінили свій неправедний спосіб життя і ввійшли у вічне блаженне життя. Єднаймося з Воскреслим Ісусом Христом через Євхаристію (причастя), яке дається на відпущення гріхів.
Надихаймося Воскресінням Ісуса Христа. Він страждав і ми страждаємо, Він помер і воскрес, і ми подолаємо будь-які випробування та епідемії.
Станьмо одні для одних апостолами пасхального благовістування. Несімо Великодню радість нашим ближнім і знайомим. Вселяймо надію в серця тих, хто в цей час сумує, розчарований, знедолений.
У ці Пасхальні дні присвятімо більше часу молитві за здоров'я, спасіння і процвітання нашої родини, міста та країни. Одночасно помолімося за медичних працівників України, які зараз жертовно борються з хворобою. Вони рятуючи інших людей, часто ризикують власним життям. "Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх" - говорить Господь. Присвятімо ці дні читанню Слова Божого в родинному колі та на самоті. Зателефонуймо родичам, однокласникам, колегам, підбадьоримо їх до духовного зростання! Проявляймо любов до Бога та ближнього на ділі."

Нехай світло Воскресіння Христового зберігає у наших серцях радість життя та взаємну любов. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!