Новини
Суспільство
Світ-суспільство
Економіка

Світовий банк погіршив прогноз зростання глобальної економіки на 2022 рік

12.01.2022
Ситуація в Україні також буде гіршою, ніж прогнозували раніше.

Світовий банк погіршив прогноз зростання глобальної економіки на 2022 рік - зображення

Впродовж 2022 року зростання глобальної економіки відбуватиметься повільніше на 0,2%, ніж прогнозувалося раніше, про це йдеться в доповіді Світового банку.

Серед причин, які значно сповільнять зростання світової економіки в нинішньому році: нові штами коронавірусу, зростання інфляції, борги та нерівність доходів, що може поставити під загрозу відновлення в країнах з ринком, що розвивається.

Таким чином, глобальне зростання сповільниться з торішніх 5,5% до 4,1% в цьому році та 3,2% – у наступному. До слова, раніше прогноз Світового банку щодо глобального зростання був більш оптимістичним. У порівняні з цифрами, що були оприлюднені в червні минулого року, він зменшився на 0,2% у 2021 та 2022 роках, однак збільшився на 0,1% у 2023 році.

А що в Україні?

За підсумками, у 2022 році валовий внутрішній продукт (ВВП) України зросте не на 3,5%, як прогнозували раніше, а на 3,2%, йдеться в січневому огляді "Перспективи світової економіки". Також експерти зазначають, що ескалація конфлікту в Україні може призвести до додаткових санкцій в регіоні, тиску на фінансовий ринок тощо.

На наступний 2023 рік у Світовому банку прогнозують зростання на 3,5%, що менше попереднього прогнозу (3,7%) на 0,2 в.п.

Читайте також у материалі "Погляду" про те, що цьогоріч зміниться у призначенні пенсії.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.