Україна-суспільство
Економіка

Подвоєння та підняття страхового стажу: що цьогоріч зміниться у призначенні пенсії

З 1 січня 2022 року в Україні змінено вимоги до страхового стажу. Так, дехто зможе отримати подвійний розмір стажу до пенсії, а іншим доведеться працювати на рік довше.

Подвоєння та підняття страхового стажу: що цьогоріч зміниться у призначенні пенсії - зображення
Фото: pixabay

Тож відповідно до змін до статті 60 закону Про пенсійне забезпечення, на зарахування подвійного страхового стажу мають право пенсіонери, які працювали у протичумних та лепрозорних закладах охорони здоров’я, психіатричних закладах охорони здоров’я, відділеннях та установах, де лікуються особи, заражені вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) чи хворі на СНІД, а також працівники інфекційних установ реанімаційних відділень закладів охорони здоров’я.

У разі якщо пенсіонер працював у перелічених закладах до 1 січня 2004 року, відколи набув чинності відповідний закон, то у подвійному розмірі зараховується період його роботи на посаді та страховий стаж. А після 1 січня 2004 року – лише період роботи на посаді.

Водночас із 1 січня 2022 року в Україні змінено вимоги до страхового стажу, який дозволить громадянам вийти на пенсію за віком. Так, у 2022 році право вийти на пенсію у 60 років матимуть люди, у яких страховий стаж становить не менш як 29 років, тоді як того року цей показник становив 28 років.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року пенсії зростуть для всіх пенсіонерів відповідно до підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Окрім цього, відбудеться перерахунок пенсій для ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.