Новини
Культура
Новини світу

Світова продовольча програма (WFP) - лауреат Нобелівської премії миру-2020


Переможця оголосили під час онлайн-конференції 9 жовтня. Нобелівський комітет вручив премію миру WFP за зусилля у боротьбі з голодом, за внесок у покращення умов для миру в районах постраждалих від конфліктів. Крім того, Світова продовольча програма протидіяла використанню голоду як зброї під час війни і конфліктів.

фото з відкритих джерел

Нагадаємо, Погляд вже повідомляв, що у Стокгольмі розпочався Нобелівський тиждень і його перших лауреатів.

Світова продовольча програма – найбільша в світі гуманітарна організація, яка бореться з голодом і сприяє продовольчій безпеці, повідомляється на офіційному сайті премії. Як заявила сама організація: «Поки у нас не буде медичної вакцини, їжа буде найкращою вакциною проти хаосу».

 Що зроблено програмою протягом останніх років:

У 2019 вона допомогла майже 100 млн людей у 88 країнах, які стали жертвами гострої відсутності продовольчої безпеки і голоду.

У 2015 році викорінення голоду було визнано однією з цілей ООН в сфері сталого розвитку, а WFP є основним інструментом ООН для досягнення цієї мети.

Протягом 2019 року 135 млн осіб страждали від голоду – це найвищий показник за багато років. Велика частина зростання була викликана війною і збройнимими конфліктами.

Світова продовольча програма зробила вагомий внесок у мобілізацію держав-членів ООН для боротьби з використанням голоду як зброї  під час війни.

Цьогорічні лауреати премії з фізики

Шведська королівська академія наук вирішила присудити Нобелівську премію з фізики 2020 однією половиною Роджер Пенроуз «за відкриття, що освіта чорної діри є надійним прогнозом загальної теорії відносності», а іншу половину - Рейнхард Гензель. і Андреа Гез «за відкриття надмасивної компактного об'єкта в центрі нашої галактики».

Цьогорічні лауреати премії з хімії

Нобелівська премія з хімії 2020 року присуджена Еммануель Шарпантьє і Дженніфер А. Дудна «за розробку методу редагування генома». З тих пір, як Шарпантьє і Дудна в 2012 році відкрили генетичні ножиці CRISPR / Cas9, їх використання різко зросла. Генетичні ножиці відкрили для наук про життя нову епоху і в багатьох відносинах приносять величезну користь людству.

фото: © Nobel Media. 
Илл. Никлас Эльмехед.

Цьогорічна лауреатка премії з літератури

Нобелівська премія з літератури за 2020 року присуджується американської поетесі Луїзі Глюк «за її безпомилковий поетичний голос, який з суворою красою робить індивідуальне існування універсальним». Луїза Глюк дебютувала в 1968 році з «первонароджених» і незабаром була визнана одним з найвидатніших поетів сучасної американської літератури.

фото: © Nobel Media. 
Илл. Никлас Эльмехед.

Раніше «Погляд» повідомляв, що київська вчителька Наталя Гладких увійшла до ТОП-50 найкращих педагогів світу.